Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kommer målene på Estadio de la Ceramica?
I denne 6.runde i Champions League skal FCK en tur til det spanske, og forsøge og hente pointe. Jeg tror på underholdende fodbold og mål til følge.
- Chance (Over-Under)
- 60-40%
- Betvalue
- 1103,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Begge hold ligger et skidt sted, hvis de gerne vil videre fra dette års CL ligaspil. FCK har fire point, og Villarreal har blot et, så mon ikke de kaster sikkerhed og forsigtigheden lidt over bord, og går efter de tre point lige fra start.
- FCK har vist svaghedstegn defensivt i denne sæson, og lavet utroligt mange individuelle fejl, som har slået sig ud i mange indkasserede mål, men også meget usikkerhed i bagkæden, og det kan Villarreal udnytte.
- Offensivt har begge mandskaber flere strenge at spille på. Perez og Mikautadze hos værterne kan gøre ondt på FCK, men omvendt har FCK også vist, at de godt kan udfordre holdene i CL rent offensivt.
- Villarreal kommer ind til dette opgør som nr. 3 i den spanske La Liga, og har hentet seks sejre i deres seneste seks La Liga kampe, og spiller med stor selvtillid for tiden, hvor de også offensivt har været gode til at skabe chancer med et xGF på 1,66.
- Luften kan hurtigt gå ud af ballonen af dette opgør, hvis der ikke kommer et mål og åbner opgøret op. Det er to hold der nok også har accepteret kendsgerningerne ift. at de ikke går videre, og det kan dræbe angrebslysten.
- FCK har nok at se til med superligaen, og det samme gør sig lidt gældende for Villarreal, så det kan sagtens være de skåner eller spare et par af de vigtigste profier.
- FCK kommer nok mere et lidt mere afventende og defensivt udtryk, hvilket kan give os et lidt låst opgør, hvor Villarreal kommer til at være meget på bolden, men meget foran et tæt og lavt stående FCK mandskab.
Det gennerelle marked ligger omkring de 1,60ish, men Betano har stadig et odds der har værdi, som jeg ser det.
Holdene:
Villarreal (4-4-2): Luiz Junior - Navarro, Foyth, Veiga, Cardona - Buchanan, Parejo, Comesana, Moleiro - Perez, Mikautadze
FC København: (4-2-3-1): Kotarski – Suzuki, Pereira, Hatzidiakos, Lopez – Clem, Madsen – Larsson, Elyounoussi, Robert – Moukoko
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar