Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Kommer intensiteten på Doosan Arena Plzen?
I denne runde skal det afgøres hvem af Viktoria Plzen og Panathinaikos der skal med videre. Jeg tror det kunne gå hen og blive ganske intenst og fysisk.
- Chance (Over-Under)
- 59-41%
- Betvalue
- 3110,9%
- Spilbar ned til odds
- 1,69
- Det er to hold der har flere hårde fysiske spillere, som ikke går i vejen for en god tackling, og jeg glæder mig til at se, hvordan folk Cerv (lavede 5 firspark i første opgør) Ingason, Doski (lavede 2 fejl i første opgør), og Spcil (lavede 2 fejl i første opgør). m.fl.
- Alt er åbent, og meget er på spil, og det kan give os et opgør med intensitet, nerve og en masse dueller, hvor man måske lige kommer til at gå lidt over grænsen, især når det spidser til i kampens slutfase.
- Plzen har hjemmebanefordelen, og det kan sagtens give hjemmeholdet lidt mere tænding og intensitet i duellerne, som kan give frispark.
- Det var ganske livligt i første opgør, som endte 2-2 og jeg håber lidt at dette opgør også går hen og bliver med et offensivt fokus, hvilket vil betyde at de defensive folk vil komme på arbejde.
- Gæsterne fra Grækenland mangler flere profiler, som ville have været gode folk at have med for dette spil.
- Det er en play-off kamp og det kan give os et mere afventende udtryk, og en mere defensiv tilgang fra de to mandskaber, hvilket jeg ikke ser som et plus for dette spil.
- Jeg kan godt være nervøs for, hvor meget gæsterne tør at gå frem, og være offensivt indstillet. De kommer på en svær udebaneopgave, og her kan en defensivt tilgang måske være at foretrække. Det vil give et lidt låst opgør, for Plzen skal angribe, men også med lav risiko.
- Der blev lige præcist dømt 24 frispark i de to holds første kamp, og derfor er linjen måske ikke helt off her.
Der er endnu ikke odds ude på denne variant hos unibet, Betinia, bet365 eller Nordicbet endnu, men det forventer jeg der kommer når CL kampene er blæst af.
Holdene:
Viktoria Plzen: Vasulin og 'Kadlec er begge tvivlsomme, men derudover er Paluska, Toure, Tapaj, Krcik, og doski ale ude.
Panathinaikos: Dessers, Jedvaj, Kontouris, Jagusic, Chaves, Chirivella, Palmer-Brown, Pelllistri, kostiras og Sissoko er alle ude af dette opgør.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar