Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (Over-Under)
- 40-60%
- Betvalue
- 2108%
- Spilbar ned til odds
- 2,50
- Rigtig/forkert
Vasek Pospisil har ikke haft den sæson han ønskede sig, og der har været store spørgsmålstegn ved hans fysik som ikke er god. Han er ofte skadet og præstere meget dårligt i varmen, noget han selv har været ude at bekræfte flere gange. Gilles Simon har bestemt heller ikke haft en god start på året hvor han kun er 5-7 med nederlag til spillere som Dustin Brown, Gabashvili, Zverev, Carreno Busta og Lopez. Franskmanden har et højt topniveau men kommer direkte fra grus i Guadeloupe og burde skulle bruge tid på at spille sig varm imod Pospisil som allerede har en kamp under bæltet.
DET TALER FOR OVER 2,5 SÆT:
- Vasek Pospisil kom godt efter sin dårlige start på året med god fight imod Donaldson i første runde.
- Gilles Simon kommer fra grus i Guadeloupe, og han kunne godt bruge lidt tid på at spille sig ind på underlaget.
- Canadieren var foran 5-0 i første sæt imod Gilles Simon i sidste weekend i netop Guadeloupe, men hvor han tabte sættet 7-5. Pospisil udtalte efter, at han havde kæmpe problemer med varmen og fugtigheden, en varme som ikke er gældende på samme måde her.
- Pospisil vandt et sæt fra Gilles tidligere i Australien Open i år og var trods alt foran 5-0 imod Gilles på grus - som taler til fordel for franskmanden.
- Nederlag til Brown, Gabashvili, Zverev, Carreno Busta og Lopez er ikke godt fra Simon som har haft et dårlig år indtil videre. Han er 5-7 og han er utrolig svingende i sine præstationer.
DET TALER FOR UNDER 2,5 SÆT:
- Vasek Pospisil har en forfærdelig fysik og den mindste varme kan drille ham.
- Gilles Simon har et virkelig højt topniveau og her kan Pospisil slet ikke følge med. Han tog Djokovic ud i fem sæt tidligere på året.
- Pospisil burde havde vundet tidligere på ugen over Gilles, foran 5-0 i første sæt, og det kan stadig sidde i hovedet mentalt.
- Det er stadig varmt her i ørkenen, og han kan få sine problemer. Gilles vil få ham ud at løbe så meget som muligt.
- Gilles er den bedste af de to, uden tvivl.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar