18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Valencia - Villarreal: David Fuster Torrijos scorer

Spiltip af steneren den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
19%
Betvalue
3114%
Spilbar ned til odds
5,26
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Det bliver en meget svær kamp for Villarreal når de ude møder Valencia som dog ikke har været så gode hjemme.
Villarreal selv gør det nu også fint og fik 1-1 ude mod Barcelona sidst de spillede, mens Valencia vandt 1-0 mod Espanyol sidst de spillede en hjemmekamp.

Valencia hjemme.
Espanyol 1-0
Real Madrid T 2-3
Mallorca U 1-1
Zaragoza V 3-1
Barcelona 0-0
Atletico Madrid 2-2
Gijon 2-2
Sevilla 2-0

Ja det er altså ikke vildt godt, man har kun vundet 4 af de 8 hjemmekampe, ikke mange gange man ser det, fra et hold som Valencia.
De har også tilladt for mange mål, dårlige udehold som Zaragoza 1 mål, Atletico Madrid 2 mål og Gijon 2 mål har alle scoret.
Der er også blevet scoret mod Valencia i 5 af deres 8 hjemmekampe.

Villarreal ude.
Barcelona U 1-1 David Fuster Torrijos
Atletico Madrid V 1-2 David Fuster Torrijos
Gijon T 1-0
Sevilla T 3-2 David Fuster Torrijos
Xerez 2-1
Deportivo La Coruna 1-0
Athletic Bilbao 3-2
Osasuna 1-1

Altså nogen af de sværeste udekampe man har spillet på det sidste og alligevel er det blevet til mål, sidst mod Barcelona.
Holdet har scoret i 4 af de sidste 5 udekampe og i 6 af deres 8 udekampe.

Indbyrdes opgør, de sidste 4 hvor Valencia har spillet hjemme.
Valencia - Villarreal 3-3
Valencia - Villarreal 0-3
Valencia - Villarreal 2-3
Valencia - Villarreal 1-1

Som man kan se har Valencia det rigtig svært hjemme mod Villarreal, man har i de sidste 3 kampe tilladt 3 mål i dem alle.
Faktisk har Villarreal scoret 3 mål i de sidste 5 kampe mod dem.

David Fuster Torrijos er en af de mange offensive spillere som Villarreal og på det sidste er det blevet til flere mål.
Men det er som om han kun gider at scorer i de svære udekampe, mål mod Barcelona, Atletico Madrid og Sevilla siger det meget godt, så 3 mål i de sidste 4 udekampe.

Som sagt laver Villarreal mange mål når de møder Valencia og han laver kun mål i de svære udekamp, så derfor spiller jeg på at David Fuster Torrijos scorer i kampen

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.