Tabt
Tips & Spilforslag
Udinese - Catania: 1
Spiltip af Blucerchiato32
den
1 kommentar
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 53-27-20%
- Betvalue
- 1101,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,89
- Rigtig/forkert
Betting tip
Udinese spillede igår aftes imod Zenit St. Petersburg i Uefa Cuppen en kamp Udinese vandt med 2-0 på mål af Fabio Quagliarella og Antonio Di Natale.
Udinese var ude i en formkrise som startede i November måned og først sluttede i Januar, hvor man i 11 kampe tabte 8 kampe og kun hentede 3 uafgjorte, men siden man besejrede Juventus 2-1 hjemme i Udine den 28 Januar så har Udinese fået spillet til at køre igen de seneste 7 kampe lyder statistiken på 3-3-1.
Udinese er et stærkt hjemmehold efter 13 kampe lyder statistiken på 7-4-2 og en målscorer på 21-12, de to hjemmekampe man har tabt har været mod bundholdene Reggina og Chievo begge gange med 0-1.
Sidst Udinese tabte hjemme i Udine var den 30 November 0-1 mod Chievo.
Catania er et hold som henter de fleste point på hjemmebane og de er meget svære at blive kloge på, de vinder 0-4 ude mod Palermo for 14 dage siden og skuffer så med at tabe 0-3 hjemme mod Siena sidste weekend.
Catania har kun vundet en kamp på udebane i denne sæson og det var i Palermo for 14 dage siden, ellers lyder statistiken på 1-5-7 og en målscore på 10-16.
Konklusionen på denne kamp er at Udinese forsætter den gode stime og henter 3 point mod Catania, selvom Udinese spillede igår aftes og det måske kan mærkes i kampen på søndag, så tror jeg at sejren over Uefa Cup vinderne har givet Udinese endnu mere selvtillid.
Man kan få 1 tallet til 1,91 hos Eurobet og 1,90 hos Bwin.
Formentlige holdopstillinger:
Udinese:Handanovic, Isla, Zapata, Felipe, Pasquale, Inler, D´Agostino, Asamoah, Pepe, Floro Flores, Di Natale.
Udinese må undvære følgende spillere pga skader.
Ferronetti, Lukovic, Tissone, Coda.
Catania: Bizzarri, Potenza, Silvestre, Stovini,Capuano, Izco, Biagianti, Tedesco, Martinez, Paolucci, Mascara.
Catania må undvære følge spillere pga skader.
Morimoto, Carboni, Baiocco
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar