Tabt
Tips & Spilforslag
Tyskland - Ungarn: 2
Spiltip af Npersen
den
46 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 50-12-38%
- Betvalue
- 5285%
- Spilbar ned til odds
- 2,63
- Rigtig/forkert
Betting tip
Oleg Velyky blev desværre knæskadet i starten af kampen
Tyskland havde ikke rigtig nogle spillere der efter min mening viste lige så høj klasse som de 3 nævnte spillere fra Ungarn trods en rimelig overskuelig modstander, positivt var det dog at de spillede sammen som et hold og stor set alle spillere kom på måltavlen, den mest scorende fra tyskerne var center spilleren Markus Baur med 6 mål topscoren i kampen blev rigtig godt spillende Barys Pukhovski med 10 mål for Hviderusland og kan overraskende kralve op som EMs anden mest scorende efter førstespille dag, kun overgået af den Polske højre fløj Mariusz Jurasik som har scoret 11mål
Ungarn vandt meget overraskende over Spanien en klar fortjent sejr på 28-35 takket været en rigtig godt spillende Ferenc Ilyes på venstre back som scorede 8 mål modsat var der også en rigtig god spillende Laszlo Nagy på højre Back som scorede 7 kasser 6 mål kunne højre fløjen Tamas Ivancsik også noteres for.
Det taler lidt i sig selv Ungarn har fået blod på tanden og jeg tror de vil komme stormende ud til denne kamp og ikke mindst med troen på at de kan vinde over de reagernde verdens mestere fra Tyskland.
Odds 7,5 vil hel klart falde drastisk i løbet af aften og dagen i morgen, derfor kommer jeg med dette tip så hurtig, og dermed kan jeg ikke bidrage med så meget i min analyse.
odds 7,5 er værd at gå efter især fordi Ungarn har gode muligheder for at byde tyskerne op til dans.
Sagde det også tidligere idag til andre brugere at hvis Ungarn spiller det spil vi kender dem for og ikke det vi så dem spille i optaktsfasen så tror jeg på de vil slå tyskerne, og de spillede fremragende og spillede over mine egen forventninger trods de store forventninger jeg har til Ungarn. Problemet i Ungarn er bare at de ikke råder og en særlig bred trup og dermed har det med at løbe tør for kræfter når mellemrundekampene skal spilles, men et frisk Ungaransk hold som de spillede idag kan de sagtens hamle op med Tyskland, som jeg dog ikke har den store tiltro til i år.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar