18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Tyskland - Frankrig: 2

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
20-80%
Betvalue
4123,2%
Spilbar ned til odds
1,25
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Skiskydnings stafet for mænd i Østersund

4 x 7,5 km

På første turen stiller Tyskland med deres PT. bedste kort i Østersund Michael Rösch, da hverken Fischer, Gross eller Greis stiller til start i dag. Han er rimelig godt gående i langrend, og Robert kan få problemer med at holde kontakten undervejs. Men i skydning er Robert en af feltets bedste – det viste han også i søndags ved at ramme alle 20 skud i jagtstarten. En lige duel med en lille fordel til Tyskland.

På andenturen kommer Frankrig med deres stærkeste kort i Raphael Poiree, som fik en godkendt start på sæsonen med en andenplads lørdag. Han er fin langrendsform og skydning gik også nogenlunde i weekenden. Tyskland har Alexander Wolf, som godt kan følge Poiree i sporet, men han er meget ustabilt i skydning. Klar fordel til Frankrig her.

På tredje turen bliver det en duel mellem Pump og Aubert. En duel hvor begge er meget lige i både skydning og langrend. Det kan blive nerverne i skydning som afgør denne etape, hvor jeg vurdere Aubert en smule stærkere. Men alt i alt en lige etape.

På sidste turen har Frankrig Defrasne, som er bundstabil. Han går næsten altid gode løb, hvilken han også gjorde i søndags, hvor det blev til en andenplads i jagtstarten. Han er god i både skydning og langrend. Tyskland har Birnbacher som gik sit gennembrud i sidste sæson, men han skuffede i lørdags med en 78 plads. Han er et godt stykke fra topformen.

Det ligner alt i alt en sikker sejr til Frankrig over et stærkt svækket tysk hold.

Fremtidige tips

Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Villarreal - F.C. København
10 dec 18:45
Betvalue
1103%
1,72Betano
Ekspert Bayer Leverkusen - Newcastle
10 dec 21:00
Betvalue
2106%
1,78Unibet
Ekspert Shelbourne - Crystal Palace
11 dec 21:00
Betvalue
2108%
1,80Unibet
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.