18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Tena Lukas - Dominika Salkova : 1

29. april 2023 kl. 11:05 - w25 - Osijek - grus
29. apr. 2023 kl. 00:37 (Opdateret 29. apr. 2023 kl. 13:02) 29/04
47
+1
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+

itf kvinder - Kroatien - grus

Chance (1-2): 49-51%
Betvalue: 107,80%
Spilbar ned til odds: 2,04
Rigtig/forkert: 2-0
Bet365 Spil nu hos Bet365
Lukas vs Salkova oplever mild stigning. Sidste år vandt Salkova denne turnering ved at vinde over Lukas i semifinalen, ligesom stadiet de er på nu. Lukas har dog siden vundet over Salkova på indendørs i år, og kunne godt få en ny revanche.
Det taler for
  • Lukas har brugt minimum kræfter indtil videre, hvilket er meget positivt med hendes skadeshistorik. 9 afgivet partier over 3 kampe sætter hende i godt lys.
  • Salkova har siden hendes titel sidste år ikke ramt en eneste semifinale i 24 forsøg. Hun har alligevel vundet mange kampe, da hun ofte har været henvist til kval, men har flere blege præstationer som beskriver hendes flyvske niveau.
  • Som nævnt i går så spiller Lukas rigtig godt for tiden. Formen lige nu gør kampen helt tæt på forhånd og spiller hjemme i Kroatien.
Hold øje med
  • Som forsvarende mester fra sidste år, så er det umuligt at gøre Salkova til underdog, især da hun vandt præcis som opgør sidst.
  • Salkova har lige slået Marcinko som trods form nedgang var favoritten i denne turnering. I det lys burde hun også kunne slå Lukas der selv er i gang med en opbygning.
  • Kunne godt se Salkova have en lille overhånd i hendes returfase. Lukas er ikke altid driftsikker og skal håbe på at Salkova ikke peaker, for her tror jeg ikke Lukas kan følge med selvom hun selv spiller godt.
Oddsmarked

Bet365 2,20 - ComeOn 2,00 - Marathonbet 1,97 - Nordicbet og Betinia 1,96 - Mr Play 1,93 - Bwin 1,91. Jeg ville gerne have 2 med værdi, men bliver nød til at give Salkova den ekstra procent fra sidste år. Kunne dog godt se bunden hæve sig.

Så skal de på den igen igen. Det dufter af en tæt affære ligesom deres 2 tidligere kampe, men lige her og nu kan en Lukas på fuld styrke godt knække kampen hendes vej.

God kamp.

  • Stort udvalg
  • Tidlige odds
  • Markedets bedste livebetting

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Kommentarer

Feedback