Prince Moulay Abdellah Olympic Annex Stadium (neutral)
Spiltip af Fønix
den
4 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tunesien To Set The Record Straight
- Chance (1-X-2)
- 10-21-69%
- Betvalue
- 1103,5%
- Spilbar ned til odds
- 1,45
Betting tip
- Tanzania har kæmpet bravt, men det er bare ikke noget godt hold. Det tekniske niveau og organisationen halter bagud. De tabte fortjent mod Nigeria, der spillede lidt med håndbremsen trukket. Tanzanias mål til sidst var meget tilfældigt. Det samme var det straffespark de fik mod Uganda, da spillede 1-1 - en kamp Uganda burde have vundet ud fra spillet, men deres niveau er heller ikke svimlende.
- Tunesien satte i den grad Uganda på plads i åbningskampen, som de vandt 3-1, hvor udligningen kom tilfældigt i overtiden. Når nu jeg vurderer Tanzania til at være dårligere end Uganda, så er logikken ligefrem.
- Tunesien scorede på en dødbold mod Nigeria og Uganda, og mod sidstnævnte var de flere gange farlige på den disciplin. Omvendt indkasserede Tanzania på den konto mod Nigeria
- Tunesien er også farlige på omstillingerne, hvilket de var flere gange mod Uganda og da også scorede 3-0-målet på den måde.
- Med kun 1 point er Tanzania presset. Måske de kan nøjedes med 1 point, men skal sandsynligvis bruge en sejr. Og skal de første frem, kan det blive blodigt, da de foretrækker at stå dybt og satse på kontra
- Generelt om holdene så ligger Tunesien 41 på verdensranglisten og sikrede sig en stensikker VM-deltagelse. Tanzania var ikke i nærheden af VM og ligger som 112 i verden.
- Tanzanias offensiv er blevet bedre under den nye træner, Gamondi. Lidt tur i den og de kan sagtens drille et tunesisk hold, der har et kæmpe pres på sig.
- Tunesien er videre som nummer 2 med 1 point, da de er bedre end Uganda indbyrdes. De kan heller ikke nå 1. pladsen, da Nigeria er bedre end dem indbyrdes. So why bother?
- Tunesien kan være så sikker på minimum det ene point, at de sparer en del spillere til ottendedelsfinalen mod Mali (mest sandsynligt)..
Oddsmarked
Bet365 "forbedret odds" er på 1,55, men da jeg er usikker på om alle kan benytte det tilbud, går jeg her med standard-oddset. Resten er markedet ligger mellem 1,45-1,47
Ingen nye fravær for Tanzania, hvad jeg ved af. Ben Romdhane er tvivlsom efter han gik ud mod Nigeria, men så kommer mere offensive Saad nok ind i stedet for. Saad spillede mod Uganda i stedet for Romdhane
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar