Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 41-0-59%
- Betvalue
- 2109,2%
- Spilbar ned til odds
- 1,69
- Rigtig/forkert
Polen var inden slutrunden spået en top 5 placering og det holder stadig nogenlunde stik. Holdet har høj klasse, men mangler lidt i bredden i forhold til de andre topnationer. Polen har vundet de første tre kampe, men har haft større problemer end ventet med hold som Slovakiet og Argentina. Men Polen spillede dog fremragende håndbold i 2.halvleg i den seneste kamp mod Chile, om end det var på en lidt billig baggrund. Polen har dog et klassemandskab, som ser ud til at være ved at finde mesterskabsmelodien.
Polen - Slovakiet 35-33
Polen -Argentina 24-23
Polen - Chile 38-23
Sydkorea har fået en lidt skuffende start på slutrunden, hvor man noget overraskende satte point til i kampen mod Argentina, der dog også er en af turneringens helt store positive overraskelser indtil videre. Senest blev det til et 6 måls nederlag til Sverige i en kamp, som uden tvivl har kostet mange kræfter hos de koreanske spillere. Sydkorea har et ganske fornuftigt hold, hvor man blandt andet har fået Jung Su-Young tilbage i forhold til seneste slutrunde, hvor han var ude med en skade. Su-Young dækker både højre back og fløj og nogle husker ham måske tilbage fra OL 2008, hvor han til trods for sin unge alder gjorde en glimrende figur.
Sydkorea--Argentina 25-25
Sydkorea - Chile 37-22
Sydkorea - Sverige 30-24
Polen er dog, når alt kommer til alt, et niveau over Sydkorea og mon ikke træner Wenta og de polske spiller vil være yderst opsatte på, at hente en sikker sejr og undgå de "lidt for spændende" afslutninger på kampene som vi så mod Slovakiet og Argentina.
Alternativt kan kampen spilles til -4 ved pinnacle til odds 1,99 eller lige på til 1,29.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar