Tabt
Tips & Spilforslag
Skiskydning 15 km (d): Olga Pyleva
Spiltip af Nicolai Kristensen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Olga Pyleva fra Rusland fører den samlede world cup, hvilket betyder hun har været den mest stabile af alle over hele sæsonen.
Der har i denne sæson været gået to 15 km. Her er Pyleva blevet nummer 2 og 3. Sejren virker som om den ligger lige rundt om hjørnet, og den kunne nemt komme i dette løb: Disl som har vundet de to første guld ved VM skyder ikke godt nok til at kunne være med fremme her. Det samme kan siges om Bailly.
Pyleva er også et godt spil i diverse H2H spil rundt omkring. Værste modstander til sejren kommer fra hendes landmænd og så min store luring til i morgen, Linda Tjørhom.
Pyleva skyder altid godt på den lange distance og det er vigtigt da hver misser koster 1 minut. Hun har ved VM vist okay tempo i langrend. Hun er den naturlige favorit i løbet.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar