Spiltip af Pætur Albinus
den
13 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Möregårdh har godt styr på Togami
VM, kvartfinale
- Chance (1-2)
- 30-70%
- Betvalue
- 1101,5%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
- 2-4
Betting tip
- Möregårdh har godt styr på Togami, og er 4-0 i indbyrdes kampe mod ham. Tre gange 3-1 og en gang 3-2 – ganske overbevisende i svenskerens favør.
- Togami kan spille ret forudsigeligt, og det er lige noget for Möregårdh, som har nogle dikterende og ubehagelige blokeringer lige ud, der fanger modstanderne i ubalance.
- Möregårdh har spillet rigtigt godt ved VM. Udover hans karakteristiske blokeringer, har han vist mange lynende åbninger, som han vinder meget direkte på.
- Möregårdh har større erfaringer på det her stadie, og er rigtigt god når det gælder. Der har svenskeren en god fordel, især hvis det skulle blive tæt. Der er han stærk.
- Möregårdh kæmper med en skade i sin højre skulder. Det ser ud til at gøre ondt når han laver pludselige bevægelser. Hvis skaden forværres, er der en chance for at han trækker sig.
- Det er en VM-kvartfinale, så der kan også være en fare for, at han prøver at spille igennem skaden, også selvom det gør ondt og det forhindrer ham i at kunne spille.
- Togami overlevede matchpoint mod Jorgic i går, og det må føles som en bonus at han overhovedet stadig er med her. Det kan nok gøre at han kan spille mere frit og nyde det.
Oddsmarked
1,45: Betano, Betinia
1,44: Bet365
Opdatering: Steget til 1,53 hos Bet365.
Info
Der spilles bedst ud af syv sæt.
Livestream
Kampen kan livestreames gratis på WTTs Youtube-kanal.
Kilder
WTT, tabletennis.guide
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar