Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 70-30%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
Shani Davis skal bruge en god 1000 meter, da han ikke vil være med helt fremme efter 500 meteren. Dette er en del af sprint VM. Davis har vundet 3 af de 4 1000 meter løb han har deltaget i denne sæson. Han meldes i rigtig god form og når han er det, så bliver han meget svært at slå på distancen. Det er især på de sidste 400 meter at Davis går fra de øvrige. Han mødte Groothuis på samme bane i november måned, hvor han slog ham med 0,11 sekund.
Stefan Groothuis fra Holland er på hjemmebane i Heerenveen. Han har dog ikke slået Davis på distancen denne sæson. Groothuis har vundet to world cup sejre, men i de to løb deltog Davis ikke. Groothuis vil være foran Davis i starten af løbet, da han er en bedre 500 meter løber. Dog vil han tabe på den sidste runde til Davis.
Davis har også den fordel at de har løbet 500 meter først, så den sidder i kroppen.
Centrebet har også 1,5
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar