Vundet
Tips & Spilforslag
S. Bolelli - A. Seppi: 1
Spiltip af TCskifternavn
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 45-55%
- Betvalue
- 2107,1%
- Spilbar ned til odds
- 2,22
- Rigtig/forkert
Betting tip
Måske er det bare mig. Men jeg har set mig svag på Bolelli. Synes han viser glimrende spil og gruset er lige ham. Jeg så ham spille i Monaco og han er virkelig godt spillende, tabte i 2 runde til Davydenko efter to kampe undervejs i kvalen. Mandag slog han uden problemer Gicquel i 2 sæt, og formen er virkelig på vej, nu når han spiller på sit favorit underlag.
Derimod har jeg ikke så meget til overs for Seppi. Han har stort set kun vist noget i år på hjemmebane i Bergamo hvor han vandt turneringen. Ellers er han stort set kun kommet til 2 runde. I første runde her i Munchen vandt han 2-0 over Karanusic, men syntes på ingen måde han imponerede.
Nu møder han en spiller som har momentum og er virkelig godt spillende, og tror han kan få mange problemer i dette opgør. Efter min mening er 2,38 rigtig fint betalt og tro det vil falde inden kamp start, men ikke alle har odds ude endnu, så hvis man er heldig finder man måske odds der er højere end 2,38, men tvivler meget på det bliver tilfældet, tror som sagt at odds sænkes.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar