Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance
- 13%
- Betvalue
- 3117%
- Spilbar ned til odds
- 7,69
- Rigtig/forkert
Rusland spiller imod Sydkorea i Qatar i dag. Jeg har ikke tid til en lang analyse, men jeg finder stor værdi i et målscorerspil på Leverkusens Son.
Jeg er ikke ekspert i Sydkoreas landshold, men jeg undrer mig meget over, at Leverkusens Heung-Min Son giver 9 gange pengene igen som anytime goalscorer. Son har scoret fem mål i 20 landskampe, mens han også har lavet flere flotte mål for både HSV og Bayer Leverkusen i den tyske Bundesliga.
Jeg har ikke kunnet finde noget om skader hos Son.
I fredags spillede Rusland landskamp mod Serbien, ligeledes i Qatar, og her var de defensivt langt fra imponerende. Kampen endte 1-1, men russerne gav Serbien en del unødvendige chancer, og der kunne sagtens være gået flere mål ind.
Hueng-Min Son scorede sidst for landsholdet i oktober, da Sydkorea slog Mali med 2-1 i en træningskamp.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar