18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Robert Gesink - Ezequiel Mosquera: Draw no bet: 2

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Robert Gesink har formået at køre som forventet, men mod en ren klatrer som Ezequiel Mosquera tror jeg nok, at den unge hollænder må komme til kort.
Chance (1-X-2)
42-1-57%
Betvalue
2106.5%
Spilbar ned til odds
1.74
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Som det kan læses i analysen af Zaugg-Mosquera, har jeg stor tiltro til den spanske klatrer, der blev fanget af kramper på de stejle stigningsprocenter på Angliru. Derfor måtte en ellers stærkt kørende Mosquera sætte farten ned, hvilket resulterede i, at unge Robert Gesink passerede målstregen 22 sekunder tidligere.

På de øvrige bjergetaper har Ezequiel Mosquera dog ikke haft problemer med at distancere Rabobank-rytteren og med en podieplads inden for rækkevidde, tror jeg ikke det vil volde Mosquera store vanskeligheder at nå toppen af Fuentes de Invierno før Robert Gesink, for hvem blot en samlet top10 placering vil være mere end godkendt!

Flere tips

Ekspert Silkeborg IF - Lyngby
6 nov 19:00
Betvalue
1104%
2.60Betano
Ekspert Torino - Lecce
7 nov 15:00 1 kommentar
Betvalue
1105%
1.88Betano
Ekspert Slutter sidst
30 may 16:00
Betvalue
2106%
2.00Danske Spil
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.