18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Rinaldo Nocentini - Peter Velits: Nocentini

Spiltip af kaptajnen22 den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
60%
Betvalue
1104,5%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
2 dage til at abstinenserne starter efter det daglige Tour kick.

En ung træt slovak imod en Italiener som forlængst har lugtet blod i klassementet.

Peter Velits er en af de ryttere, som har kørt godt i Touren og i en periode lå han endda bedre placeret end sin holdkaptajn Linus Gerdemann. De glade dage er dog forsvundet for den unge slovak og der er dømt landesorg i det lille charmerende centraleuropæiske land. På etapen til La Grand Bornard smed Velits hele 29 minutter og 43 sekunder til den vindende Frank Schleck. Og på enkeltstarten dagen efter, måtte han nøjes med en placering som nummer 29, en plads efter sin holdkaptajn. Så rollerne er blevet fordelt igen på Milram holdet.

Nocentini har haft en fantastisk tour. Efter at AG2R mistede deres klassementshåb Efimkin, var der ellers pessimisme på holdet, men Nocentini har på fantastisk kørsel holdt sig flot inde i løbet og jeg er sikker på at den erfarne Italiener vil slutte af, med en flto etape op til Mont Ventoux, og kæmpe for sin 15. plads.

På 17. etape kom han ind som nummer 14, på Verbier ind som nummer 19 og på 7. etape ind på en 4. plads efter et udbrud. Han er derfor kommet ind før Velits på alle bjergetaperne og specielt har han her sidst i løbet vist væsentlig bedre bjergben end slovakken. Derfor bør han også komme først i morgen på Ventoux.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.