18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Renegades - ORDER: (AH: -1,5 Maps) 1

2,01ComeOn
ESL One Cologne 2020 Oceania
Spiltip af EaglesSB den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ESL One Cologne 2020 Oceania

Hvem skal have første plads ind i den store finale? - Kan Renegades fortsætte deres dominans, eller kan ORDER ordne tingene, denne gang?
Chance (1-X-2) inklusiv handicap
55-0-45%
Betvalue
3110,6%
Spilbar ned til odds
1,82
Rigtig/forkert
2-0
Læs ComeOn-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • Renegades er med nuværende form, bare et niveau bedre end Order. Order's bedste spillere har svært ved, at finde fodfæste mod dette Renegades.
  • Med 6 sejre i træk, så ser det positivt ud for teamet. Tydeligt, at se spillerne finder bedre og bedre spil, for hver kamp der spilles. Order spiller ikke lige så stabilt som før. Men viser fine takter endnu.
  • Dexter & Ins ændre kampens forløb. Det er to herre der kan afgøre kampen, på egen hånd. 1.28 & 1.33 er deres ratings på. 1.39 & 1.41 er impact. Det er sindssyge tal. Denne duo er klart serverens bedste spillere.
  • Trods Order har et hold, hvor alle ligger over 1.0 i rating. Så vil Renegades(Som burde spille mod hold, som Astralis, OG osv osv) være en for stor mundhuld. Der er bare forskel her. Ingame, taktisk & fire-power. Renegades er lige en tand eller to bedre. Er bange for, hvis Alistair ikke levere, så denne kamp slut inden halvanden time.
  • Med nuværende form, samt spillet på serveren. Så ser jeg ingen maps hvor Order er favorit. Favoritværdigheden på samtlige maps er Renegades. Dust2 & Train vil være de eneste maps, hvor jeg ser Order presse dem.
Hold øje med
  • Vi skal kun lidt over 14 dage tilbage. Der leverede Order en fin Vertigo. Hvor man har 5 MP. Men hvor de så taber efter OT. Det var endda på Renegades map pick. Order har som regel, altid haft godt fat i Renegades - Også før pausen.
  • Order har et super godt hold, hvor alle rammer over 1.0 i rating. En farlig trio i Alistair, Ustilo & Rickeh. 1.23, 1.18 & 1.17 i ratings. Super flotte stats levere de 3 herre. Nu møder de bare mere kvalitet end de plejer.
  • Order kan sagtens spille en flot: Mirage, Vertigo, Dust2 & Inferno. Igen, de har leveret mod dårligere teams end Renegades. Men skal ikke tage fra, at de har en bred map pool-
  • Med en spillestil der kan være vild og meget hurtig. Så har det vist, at det kan tage Renegades på sengen. Har Renegades ikke læst på lektien denne gang, til kampen. Så kan jeg være bange for, at Order stjæler et map.
  • Renegades kan have off-days. Både på maps, men også en hel kamp. Man taber 2-0 til TWA. Taber 1-3 til ORDER tilbage i juni. Dertil skal det med, at det er ikke mange kampe, Renegades har spillet de sidste 2 måneder.
Oddsmarked

Bet365 er også ude med odds 2.0

Mange har allerede slashet spillet hurtigt, efter det åbnede.

Der skal være kvalitetesforskel i denne her kamp. Selvom procenterne er med Order hvis vi kigger på map pool. Så møder de bare en modstander, som er så meget bedre, end det de har mødt tidligere.

Fire-power der vil Sico, dexter & INS sidde hårdt på tingene. Det er en farlig trio der bare har mere ingame-IQ end dem fra Order - Sammenspillet ser bare mere "skarpt" ud end hos Order. Det er enten eller nogen gange for det Order hold. 

Kilder

www.hltv.org

www.Betbrain.com

www.oddsportal.com

Deres respektive twitter kontoer + evt hjemmesider

Velkomstbonus
ComeOn
Omsætningskrav
5x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
100 kr
Anmeldelse
100% bonus up til 1.000 kr
Omsætningskrav: 5x omsætningskrav på indbetaling + bonusbeløb til min. odds 1.80 indenfor 60 dage. Maksimale indsats per væddemål er 250 kr.
Regler og vilkår:  Vi henviser til ComeOn hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.