Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
College 1´er kan sejre i Sumter
- Chance (1-2)
- 45-55%
- Betvalue
- 5144,1%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Carter har ligget nr 1 i college i hele sæsonen og var i finalen i NCAA Individuals og tabte blot to kampe hele sæsonen.
- Hun har været ganske suveræn gennem hele college-sæsonen, og har derfor også været en nøglespiller for UNC.
- Hun er undervurderet oddsmæssigt her pga sin manglene rangering, hvilket er grundet sin college-sæson og derved ikke mange individuelle turneringer.
- Zarazua har ok resultater på hardcourt men foretrækker grus, hvor hun også har sine bedste sejre - dog på mexicansk grund.
- Carter er ikke langt fra sin hjemmebane i North Carolina, og vil formentlig have ganske fin opbakning, hvilket tit er tilfældet for college-spillere uden for sæson.
- 2,62 virker meget generøst i en kamp, hvor jeg vil postulere at Carter er favorit, trods Zarazuas rangeringsom nr 365 i verden.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED
- Zarazua har leveret nogle fine resultater i år, og har også hentet et par titler, dog i nogle mindre stærke turneringer i Spanien og Mexico.
- Carter har ikke meget erfaring fra ITF, hvor hendes manglende rutine kan komme til at spille en rolle.
- Hun har haft en lang college-sæson og det kræver lidt en restart, at skulle ud og levere fra uge til uge individuelt efter en lang sæson med holdet bag sig.
- Zarazua kan spille på sin erfaring, og selvom titlerne måske er kommet i svagere turneringer, så giver det masser af selvtillid.
- 2,62 kommer næppe til at holde frem mod kampstart, hvorfor den nok skal spilles hurtigt, selvom jeg ikke tror den ryger ned under værdi.
MARKEDET
Carter bliver primært undervurderet oddsmæssigt her pga manglende rangering, som skyldes hun er college-spiller. Det er set ofte før, at det er noget der ikke bliver taget højde for på dette niveau, og det giver altså nogle odds der er værd at tage med. Zarazua har erfaringen på sin side, men jeg synes bookmakerne undervurderer niveauet i college, og når Carter har været nummer 1 hele året og er i finalen i NCAA, så er det så absolut en blåstempling af hendes kvaliteter.
CV er sat en anelse konservativt, og giver uanset hvad en enorm bv, der ikke desto mindre er berettiget. Sportingbet har 2,55 på samme spil og altså også masser af værdi at hente der, men jeg tror vi kommer til at se et yderligere fald i odds frem mod kampstart kl 18.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar