Vundet
Tips & Spilforslag
Quantum Oliver - Top 3: 1
Spiltip af Alex Christensen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 60-40%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Betting tip
Startnummer: 8
Kusk: Flemming Jensen
Seneste 5 starter: 1-6-1-4-4
Afkrydset på 26% i V65
Quantum Oliver har startet 3 gange for Flemming Jensen og vundet let 2 gange i Billund og været sjette i et lunch-løb som favorit. Netop i dette løb blev alting forkert og Jensen kom til at sidde fast alt for langt tilbage og kunne ikke nå frem til de førende. Nu prøves i indtil videre den bedste konkurrence for Flemming Jensen og det kan være en fornuftig mulighed. Form og kapacitet har hesten til at være langt fremme her.
Det der trækker vurdering nedad er spor 8 i voltestart, hvilket betyder at hesten vender rundt bag ved nummer 1 og dermed er lukket inde i startøjeblikket. Det bliver så kuskens opgave at løse den problemstilling og vi får se hvordan det lader sig gøre. Forhåbenligt lykkes det uden at Quantum Oliver taber for meget i kampen om en god position.
Favoritten, Tornado S.R., køres af Lutfi Kolgjini og mon ikke vi så får tempo på løbet, hvilket vil gavne Quantum Oliver.
Expekt har ligeledes odds 1,75 på dette spil.
Vinderoddset vurderer jeg er for lavt og ikke spilbart til 3,50 - 3,85. Jeg har ikke fundet nogle h2h-dueller med value, men vurderer der er tilstrækkeligt i dette spil.
Løbet kan ses på Dantoto Racing Live / ATG Live.
Resultatet kan findes på atg.se (Åby - Løb 8)
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar