18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Polsk topscorer: Karol Bielecki

3,25Unibet
Spiltip af The Darkhorse den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
17%
Betvalue
055,3%
Spilbar ned til odds
5,88
Rigtig/forkert
Læs Unibet-anmeldelse
Betting tip

Argumenter for spillet:

  • Bielecki har fundet sin anden ungdom de seneste par år. Et grimt uheld i 2010 gjorde ham blind på venstre øje. Heldigvis er han højreback og derfor var han i stand til at fortsætte karrieren på topniveau selvom han sagde, at det ikke altid var lige let at se udspil til sin fløj for sig.
  • Han har i år scoret 47 mål på 9 kampe i Champions League. I den hjemlige polske liga er han også med helt i toppen med 86 mål på 15 kampe.
  • Han er venstre back og en overordentlig hårdtskydende en af slagsen. I mange år blev han tidligere betragtet som den hårdest skydende af alle spillere.
  • I modsætning til tidligere så er han i dag begyndt at få del i straffekastene både for sit klubhold Kielce og for landsholdet.
  • Polen er løbet ind i et væld af afbud i bagkæden i forhold til tidligere. Således er Jurkiewicz, Jaszka, Rosinski, Tkaczyk og Rojewski. De fire førstnævnte er alle playmakere (Jurkiwicz både playmaker og venstre back) og Polen har sådan set ikke flere kvalitetsplaymakere at tage af. Derfor har træner Biegler bebuddet, at den anden hårdskydende venstre back Michal Jurecki kommer til at få tid som playmaker. Der er lagt op til, at vb Bielecki, vb, Jurecki og hb Lijewski skal trække stort set hele læsset i bagkæden da de er et niveau over alternativerne.
  • I den seneste træningsturnering op til EM spillede Polen tre kampe, hvor Bielecki lavede 7, 3 og 0 mål. Han blev samlet set kun overgået af fløjspiller Krajewski som lavede 16. Men mig bekendt er det Daszek og Bielecki der sidder på straffekastene, men jeg har ikke kunnet finde detaljeret info mht. straffekastene fra den seneste træningsturnering.
  • Jeg tror ikke den store stjerne Michael Jurecki vil befinde så helt så godt som playmaker en stor del af tiden.
  • De to stregspillere Syprzak og Bartocz Jurecki bør dele tiden fint og ikke udgøre en trussel.

Argumenter imod spillet:

  • Bielecki er med sine 33 år ikke helt ung længere.
  • Det nye skud på stammen Krajewski har vist sig ganske giftig i træningskampene op til EM og været den flittigst scorende.
  • Lijewski er afsindig dygtig og han bør få al den spilletid han overhovedet kan orke på højreback.
  • Bielecki, Krajewski, Jurecki og Lijewski kan alle realistisk blive topscorer for Polen.
X
Velkomstbonus
Unibet
Omsætningskrav
10x
Min. Odds
1.80
Min. Bonus
40 kr
Anmeldelse
100% bonus op til 1.000 kr.
Omsætningskrav: 10 x bonus til odds 1,80 eller højere inden for 60 dage efter aktivering af bonus. Eksempel: Indbetal og få 500 kr. i bonus og omsæt for 10 x 500 = 5.000 kr.
Yderligere vilkår

Kun nye spillere | Bonussen skal gennemspilles 10 x til min. odds 1,80 inden for 60 dage | Minimumindbetaling: 40 kr. | Maks. bonus: 1.000 kr. | Cash-out bidrager ikke | Væddemål skal være afgjort for at bidrage

Regler og vilkår:  Vi henviser til Unibet hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.