Phil Mickelson - Justin Leonard: Draw no bet: 2
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 33-4-63%
- Betvalue
- 5138,8%
- Spilbar ned til odds
- 1,52
- Rigtig/forkert
Spillet går på at Justin Leonard får en højere slutplacering end Phil Mickelson i denne uge.
Phil Mickelson
Da nyheden om Mickelsons kones kræftsygdom kom frem for et par uger siden var med det samme tvivl om man ville komme til at se verdens nr. 2 mere i denne sæson. Jeg havde faktisk forventet at man ikke ville!
Mickelson har dog besluttet sig for at spille St. Jude på Southwind i denne uge, og vigtigere... han stiller op i næste uges US Open på Bethpage i New York.
Herefter ved ingen rigtig hvad resten af året byder på, da der for ham er vigtigere ting at tænke på end golf.
.... Og netop dette tilegner jeg ret stor betydning ift. dette tip!
Der er NO-WAY Phil Mickelson kan være mentalt klar til at spille golf nu, og jeg tror reelt at denne uge blot bruges som en form for opvarmning til US Open........... og samtidig til at komme lidt væk hjemmefra og få situationen lidt på afstand.
Det er således Phils første start i en måned, hvor jeg ikke tror han har trænet ret meget, og spilleformen er jo helt naturligt væk.
Justin Leonard
burde Justin Leonard ikke have vundet Valero Texas Open? JO vil mange sige inkl. mig selv. Leonard har haft en fin periode på det seneste, og har gjort det rigtig fornuftigt i flere af de turneringer som han plejer at være med fremme i.
Han stiller op på Southwind som forsvarende mester. Han er derfor en af de 3 største favoritter til at tage titlen endnu engang. Feltet har fravær af en stor del af de spillere som skal spille US open i næste uge, og derfor er han et godt bud på en vinder.
Leonard virker som om at spillet fungerer meget godt i øjeblikket, og når man kommer tilbage til en bane med gode minder, og som passer godt til en, så kan jeg sagtens se Leonard slutte helt fremme igen.
Ting der taler for spillet - VÆRDI!
Jeg anbefaler primært spillet pga. at Leonard er inde i en god periode, og at han har så gode resultater her.
Phil Mickelson har misset cuttet den seneste og eneste gang han har har stillet op i turneringen, og med de private udfordringer han oplever pt, så ligner det en ret overkommelig opgave for leonard.
Ting der taler imod spillet - stadig nr. 2 i verden
Phil Mickelson vil stadig, selv på trods af problemer i privaten en af verdens bedste golfspillere, og det vil han være selvom han måske ikke mentalt er på toppen.
Man ser indimellem nogle spillere komme ud og imponere netop når der problemer på andre områder.
Mit bud er at Phil, såfremt han klarer cuttet, vil blive placeret mellem nr. 15 og 35, mens jeg helt sikkert ser Justin Leonard i top 10 og måske endda som vinder, i tæt konkurrence med Toms.
Eagles Morten
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar