Tabt
Tips & Spilforslag
Pachuca CF - LDU Quito: 1
Spiltip af Sanderf
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 43-29-28%
- Betvalue
- 1103,2%
- Spilbar ned til odds
- 2,33
- Rigtig/forkert
Betting tip
LDU Quito er et rigtig godt hold, med mange klassespillere, men efterhånden ser det ud til, at holdet hærger med trætte og knap så spilleklare spillere. Træningsdagen i dag har været meget let træning for LDU Quito, medens Pachuca har været i højere gear og det rygtes, at hjemmeholdet har rigtig gode chancer for en sejr i dette opgør.
Paúl Ambrosi som er fast wing for Quito ser ud til, at være definitivt ude af opgøret med en skade. Dette er en svækkelse af en stor kaliber. Ambrosi har spillet i klubben siden 1997 og har været en vigtig faktor for spillet i rigtig mange kampe; så bestemt et tab for LDU Quito.
Oddset ser fristende ud mange steder på markederne, men efterhånden ser det ud til, at Stan James ligger sig i spidsen med 2,40 som helt klart skal prøves.
OBS! Der har været fejlbedømmelser omkring kampen og der står indimellem "hjemmeholdet" og "udeholdet" - dette skal I ikke tage jer af, da jeg ikke havde opfanget, at kampen spilles på neutral bane i Tokyo. Jeg mener dog stadigvæk, at finde værdi i et spil på Pachuca, selvom Quito (på papiret) er en tand stærkere. Jeg har været nød til at rykke en lille smule på chancevurdering, men det ser ud til, at farvoritstatussen stadigvæk går til det mexicanske hold.
Analysen er under opbygning.
Held og lykke!
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar