Tabt
Tips & Spilforslag
Orlando Magic - Sacramento Kings: 2
Spiltip af Christer Godt Jørgensen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 39-61%
- Betvalue
- 4122%
- Spilbar ned til odds
- 1,64
- Rigtig/forkert
Betting tip
For at gøre situationen bedre er Stojakvovich klar fra start i aften, og holdet ligger lunt i svinget i øjeblikket. De sidste tre kampe er resulteret i tre sejre hvoraf den ene var med næsten 30 points over stærke Phoenix og den slags giver respekt. Derudover skal det nævnes, at Kings vandt over netop Magic i sidste uge, og meget taler for en gentagelse i aften.
For mig at se kan Magic ikke dæmme op for Kings styrke på low post, hvor den gamle rutinerede Kenny Thomas bliver flankeret af den stærke Miller, for slet ikke at glemme at All-star Shareef Abdur Rahim kommer fra bænken for at hjælpe.
Orlando har vundet sine seneste to kampe, men det er alt for svingende, og det hænger sammen med at man i høj grad lægger spillet an på den yderst talentfulde men højst ustabile Steve Francis som netop har haft et par spilledages karantæne da han sagde nej til at komme ind på banen igen da Orlando var bagud i en kamp her for nylig.
Det er altså ikke ligefrem karakterstyrke der kendetegner Francis, og jeg tror han får nok at gøre med at stække den højtflyvende Bibby i aften.
Der er tale om et rigtig godt odds efter min mening ganske godt odds, og for mig at se ligger denne lige til højrebenet. og jeg er ening i min kollega om sejr til Sacremento, men synes at dette odds er længe fint nok til en almindelig sejr. et klart overodds hos Ladbrokes som har Orlando som favoritter, som er helt forkert efter min mening
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar