18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Orlando Magic - Atlanta Hawks: Dwight Howard over 17,5 pts

Spiltip af Selcuk Yildirim den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Dwight Howard (Magic) blev kåret som den tredjevigtigste spiller i ligaen, men havde svært ved at hjælpe sit hold i 1. playoff-serie imod Charlotte Bobcats, da han i hver eneste kamp var i fejlproblemer.

Magic og Dwight Howard starter på en ny serie i nat, hvor Atlanta Hawks venter - rystende, kunne jeg forestille mig - på nok det bedst spillende hold i øjeblikket.

Howard burde have lagt sine fejlproblemer bag sig på nuværende tidspunkt og kunne komme ud med lyn og torden i denne serie.

Howard har været meget effektiv imod Hawks i denne sæson, med et snit på 21 pts/kamp imod dem (4 kampe).

Hawks er meget tyndt besat på center position, og startende center, Al Horford, bør i dén grad være undermatchet imod Dwight Howard.
Chance
56%
Betvalue
1102,5%
Spilbar ned til odds
1,79
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Dwight Howard, C, Orlando Magic


Howard har igen i år haft en fænomenal sæson og er klart blandt de største stjerner i NBA.
Der har været meget snak omkring disse omtalte fejlproblemer i forrige runde og det er også endt med dyre bøder til både træner Stan Van Gundy og for nylig Dwight Howard der ikke måtte kommentere episoderne på sin blog.


Jeg ser sandsynligheden for at Howard virkelig har noget at bevise i nat som meget stor da, han blot snitter 9,7 pts/kamp i playoffs og kun har spillet 26 min/kamp.
I nat vil han stå overfor Al Horford der har haft meget svært ved at dække den alt dominerende center op og det har resulteret i 21 pts/kamp for Howard.
Howard har gennemsnitligt spillet 36 min/kamp i reg season og lavet 18,3 pts/kamp. Hvis han kan holde sig fra fejlproblemer der begrænser hans tid på banen så burde der være en fin chance for at Howard får en god offensiv nat.


Selcuk Yildirim

Fremtidige tips

Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 1 kommentar
Betvalue
4125%
5,00Unibet
Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 6 kommentarer
Betvalue
5250%
5,00Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.