Vundet
SnookerRanking Events
Spiltip af Pætur Albinus
den
9 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Lines er klar favorit mod formsvag Carrington
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 55-0-45%
- Betvalue
- 1102,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
- 4-1
Betting tip
- Lines og Carrington mødtes tidligere på sæsonen, og den kamp vandt Lines overbevisende 4-1. Det kunne blive til noget lignende igen, da Lines er i endnu bedre form nu.
- Lines har haft en stærk sæson og vundet 12 ud af 19 kampe. Han er også aktuelt i god form, og i sidste uge slog han verdens nummer 8 og 23, Allen og Slessor.
- Carrington er gledet ud af touren, og spiller som amatør. Han har kun spillet fem kampe denne sæson, og vundet to – mod de meget lavt rangerede Tahir og Ursenbacher.
- Carrington plejer at være en habil spiller, men har kæmpet med den mentalt motoriske udfordring ”yips”, og ser ud til at så småt arbejde sig opad igen.
- Lines er en humørspiller, og det kan være lidt af et lotteri hvordan han spiller i en kvalifikationskamp om formiddagen.
- Carrington kom i gang med kvalifikationen i går og har prøvet bordene, og det har Lines ikke endnu. Det kan lige tage et frame eller to at lære dem helt at kende.
Oddsmarked
1,86: Marathonbet
1,83: Bet365
Andre bookmakere ligger omkring 1,80.
Info
Der spilles bedst ud af syv frames.
Kilder
Cuetracker, wst.tv
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar