Tabt
Tips & Spilforslag
Norwich mod Yeovil: 2/1
Spiltip af steneren
den
1 kommentar
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Spillet går på at Yeovil skal være foran ved pausen også tabe kampen.
De sidste 5 hjemmekampe for Norwich.
Southend 2-1
Man var bagud ved pausen, men vandt.
Southampton 0-2
Igen bagud ved pausen, man fik dog ikke vendt den.
Hartlepool 2-1
Her kom man også bagud, dog havde man hentet det før pausen.
Brentford 1-0
Stod uafgjort ved pausen.
Exeter 3-1
Man førte ved pausen, men ok det tæller ikke når det er mod dem J
Altså er Norwich ikke så gode til at komme godt fra start af, man har som skrevet ikke været foran ved pausen i de sidste 4 hjemmekampe.
Man har været bagud i de sidste 3 hjemmekampe og så sent som sidste hjemmekamp, var man bagud ved pausen mod Southend, men endte med at vinde.
Faktisk er Southend noget dårligere end dagens modstander.
Hvis vi også tager deres udekampe med.
Sidst spillede man ude mod Oldham, men igen her fik man først scoret efter de første 45 min.
Og i 2 af de sidste 4 udekampe har man været bagud efter de første 45 min og siden hen vundet kampen.
De sidste 5 udekampe for Yeovil.
Walsall 0-1
Der fik man scoret allerede efter 5 min.
Charlton 2-0
Kom bagud i første halvleg.
Wycombe 1-4
Foran ved pausen og tillod mål i det 50 min.
Tranmere 2-1
Man kom bagud i det 48 min.
Leyton Orient 2-0
Den var ikke så god, man kom allerede bagud i starten af kampen.
Altså har det været noget blandet for Yeovil, men det er kun sket i 3 af de sidste 8 udekampe at man har været bagud ved pausen.
Mens man hele 4 gange har været foran, så Yeovil er et hold som har det med at startet godt.
I de sidste 2 kampe har holdet da også været foran efter de første 45 min.
Indbyrdes kampe.
Vi skal ikke så længe tilbage for at findes deres sidste kamp, som endte 3-3, der spillede Yeovil hjemme og der var holdet også foran ved pausen.
Norwich er et hold som har lidt svært med at komme i gang, mens Yeovil gør det fint, dog bør de blive kørt over, senere i kampen, da Norwich er et noget bedre hold.
Så et hurtig mål til Yeovil også et Norwich hold der stille og roligt kæmper sig tilbage, så vel ikke helt umuligt.
Kan huske at jeg har set en statistik på at Norwich faktisk først vinder mange af deres kampen uafgjort de første 45 min
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar