Vundet
Tips & Spilforslag
Norge - Tyskland: 1
Spiltip af Nicolai Kristensen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 70-30%
- Betvalue
- 5133%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
Betting tip
På første turen har Norge Hjelmeset som var uheldig i sprinten den anden dag, hvor det bare blev til en 5.plads. Han går altid gode løb når han deltager i stafet. Han har gode chancer for at sætte Schüttler fra Tyskland af. På andenturen kommer den bedste klassiske løber for tiden, Frode Estil, som på sin tur vil sende Norge i en klar føring. Han er oppe imod Filbrich, som har haft et skuffende VM ligesom alle andre tyskere.
På tredjeturen sender Norge Lars Berger ud, Berger som tog 4.pladsen på 15 km fri. Han er i rigtig god form - også han har et plus i forhold til sin tyske modstander Angerer.
På sidste turen har Norge Hofstad som er en rigtig god sprinter. Jeg tror dog ikke han kommer i kamp med nogen i morgen. Han vil komme til at gå de sidste 10 km alene til en guld medalje. Tyskland har Teichmann på sidsteturen. Hans VM er blevet ødelagt af sygdom.
Oddset startede i 2.25. Nu er den nede i 1.90, og den vil falde endnu mere.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar