18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

NIP - Anonymo: Device over 23,5 kills.

2,90Danske Spil
Flashpoint 3
Spiltip af EaglesSB den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Flashpoint 3

Device har altid været en, af de mest impact-fyldte spillere på scenen. Det yderst sjældent, at hans Awp ikke smider et kill eller to af sig, i samtlige runder. +24 er en stor mundfuld, i en kamp hvor NIP er store favoritter.
Chance
37%
Betvalue
2107,3%
Spilbar ned til odds
2,70
Rigtig/forkert
Læs Danske Spil-anmeldelse
Betting tip
Det taler for
  • Da de to hold spillede Mirage, i sidste kamp. Der nåede Device linjen ved stillingen 12-12. Device fik 30 kills for kampen.
  • Device er en opsøgende awper. Der bliver vekslet mellem de forskellige spots. Så der er muligheder, for multi kills flere gange, i de forskellige runder. Device har en mission, det er at jagte/få kills. Så resultaterne går NIP vejen.
  • NIP er kun interesseret i en ting, det er at få Device i gang. Det kan kun gøres på en måde, det er at der kommer en masse kills til ham, som vil booste selvtilliden. Device er i frontline, så vil per automatik, have potentiale til en masse kills.
  • Device er serverens bedste spiller. Det er der ingen tvivl om. Han snitter 1.17 i rating og 1.26 i impact samt 76,5 ADR i 2021. På dagen er han et niveau over, resten af feltet på serveren. Han er blandt verdens bedste spillere.
  • NIP er ikke et hold, hvor spillernes selvtillid sprudler for tiden. De har ikke flere "store" individualister, som stjæler rampelyset for Device. Rez er den eneste udover Device, som viser god form. De resterende tre spillere ligger omkring rating 1.0 eller under. Skal NIP være/blive en succes. Så kræver det Device dominans.
Hold øje med
  • Skulle kampen gå som oddset indikere. Så er 24 kills meget. Der er ikke råd til, at Device tager for mange runder uden kills.
  • Device er kommet på et nyt hold, hvor han skal spilles ind. Dette er første(Anden nu) kamp som hold. Der er langt til teamplay endnu er på plads.
  • Device har kun ramt +24 kills på syv maps i hele 2021. Han rammer tit 20 kills eller deromkring. Men +24 er i den høje ende. Der er flere af spillerne hos NIP, som gerne vil vise ansigt.
  • Device blev en afgørende faktor i første kamp. Anonymo har haft noget tid til, at forberede sig på Device og co. Device har ikke spillet Mirage, med sit hold i mange mange år. Mirage er et map, som Anonymo trods alt spiller. Taktisk overraskende de også i første kamp, med fint spil fra tid til anden.
Oddsmarked

Desværre er det kun Danskespil, der har disse speciels. 


Device over 20,5 kills har lidt værdi også.
Kei over 18,5 kills med lidt værdi også. 

Begge spil hos Danskespil.

Jeg forventer NIP hiver denne kamp i hus, rimelig overbevisende. Så går kampen som oddset indikere. Så er 24 kills meget. Ender kampen omkring 16-10 / 16-12 - Så det et kill per runde ca. Der er ikke råd til, at Device slapper for meget af.

Kilder

www.hltv.org

www.Betbrain.com

www.oddsportal.com

Deres respektive twitter kontoer + evt hjemmesider

Velkomstbonus
Danske Spil
Omsætningskrav
0x
Min. Odds
0.00
Min. Bonus
0 kr
Anmeldelse
Se dagens tilbud
Regler og vilkår:  Vi henviser til Danske Spil hjemmeside for samtlige gældende vilkår og betingelser for denne bonus.

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.