18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Niels Desein - Tim Pütz: Over 21.5 Partier

1.75TonyBet
Spiltip af deleted-user-11346 den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Eckental Challenger, semifinale (tæppe, indendørs)

Nils Desein skal forsøge at fortstæte sin gode stime mod Puetz. Begge spillere sneg sig videre i 3 sæt i kvartfinalerne, og det hurtige underlag lægger op til endnu en tæt affære.
Chance (Over-Under)
59-41%
Betvalue
1103.3%
Spilbar ned til odds
1.69
Rigtig/forkert
Læs TonyBet-anmeldelse
Betting tip

DERFOR SKAL DU SPILLE DEN

  • Begge spillere har været i tre sæt i to af tre kampe i Eckental hidtil og alle Deseins kampe er tilmed gået over linjen.
  • Begge spillere server godt, og er begge ganske aggressive, hvilket lægger op til mange servepartier i banken.
  • 9 af 12 kampe fra og med 2. runde er gået 21,5, hvilket fortæller lidt om underlagets hurtighed.
  • Desein ved at han skal holde gang i serven hvis han skal holde trit med Puetz, der generelt returnerer godt.

DET SKAL DU HOLDE ØJE MED

  • Puetz er motiveret for at vinde på hjemmebane og spille sig i finalen i Eckental.
  • Desein var noget svingende mod Arnaboldi i gårsdagens kvartfinale, og var heldig med at komme gennem 3. sæt uden at blive brudt.
  • Puetz har også svinget lidt undervejs, og generelt kommer det meget an på om spillerne rammer dagen.
  • Oddset på over er måske ikke fantastisk, men 21,5 er dog en attraktiv linje, da den kan holdes med 7-6, 6-3.

NOTER

Tyggede lidt på sæt handicap her. Men jeg holder mig til over, da jeg ikke tror Desein vinder i to sæt, og der stadig er mulighed for at få spillet hjem ved sejr i to sæt til Puetz. Jeg synes generelt historikken i Eckental taler for tætte kampe, og Puetz´s relativt store favoritværdighed gør også at linjen ryger fra 22,5 til 21,5 ligesom det var tilfældet med Basic - Matsukevich igår. Jeg har sat 1-2 cv til omkring 65-35, men er tilbøjlig til at sige at det er i overkanten, da underlaget lægger op til muligheden for overraskelser, og odds 3 på Desein er bestemt pænt.

Flere tips

Ekspert Frosinone - Lecce
29 oct 18:30
Betvalue
1105%
1.75Betano
Ekspert Aston Villa - Fulham
31 oct 21:00
Betvalue
2106%
2.00Unibet
Ekspert Slutter sidst
30 may 16:00
Betvalue
2106%
2.00Danske Spil
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.