18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

New England Patriots - Arizona Cardinals: 2

Spiltip af steneren den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
71-29%
Betvalue
3116,6%
Spilbar ned til odds
3,45
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Det er vildt at oddset er så højt på ARI, ja holdet har godt nok ikke vundet meget på det sidste, men har stadig et angreb der kan scorer mod alle hold.
De møder i denne udekamp NE som har vundet de sidste 2 kampe, men det er fordi holdet scorer rigtig meget, for de tillader for mange point i deres kampe.

ARI ude 3-4
NE hjemme 4-3

ARI sidste 5 kampe.
MIN L 14-35
STL W 34-10
PHI L 20-48
NYG L 29-37
SEA W 26-20

2 af dem er spillet ude, Eagles og SEA, ellers har holdet scoret mange point, dog har man også tilladt alt for mange point.

NE sidste 5 kampe.
OAK W 49-26
SEA W 24-21
PIT L 10-33
MIA W 48-28
NYJ L 31-34

2 af dem er spillet hjemme og faktisk er begge blevet tabt, det har været til Steelers og NYJ, ellers scorer og tillader holdet rigtig mange point.

ARI mangler ikke mange gode spillere, mens NE mangler det halve af deres gode forsvar, som nu er blevet rigtig dårligt, så de har mange gode spillere ude.

ARI.

QB.

Kurt Warner kan spille de bedste, men også de dårligste kampe, virkelig skiftende med ham.
Og kaster også for mange INT, faktisk har han kastet mindst 1 INT i de sidste 5 kampe, ellers har han faktisk gjort det bedste ude, på det sidste.
Han har kastet for 4290 Yds, 26 TD`s og 13 INT og har en RAT på 97.4.

RB.

Det er ikke fordi ARI løber meget, så Timothy Hightower har ikke løbet for mange Yds, men har utrolig nok scoret 10 TD`s.
Ellers har man også J.J. Arrington men han løber virkelig ikke mange gange, men har scoret 3 TD`s.

WR.
Det er her ARI skal vinde deres kampe, for Larry Fitzgerald har scoret 9 TD`s, mens Anquan Boldin har scoret 11 TD`s og er klart nogen af de bedste WR`s.
Men ikke nok med de 2, så har ARI også Steve Breaston som faktisk får mange Yds, har dog kun scoret 2 TD`s og Jerheme Urban som i nogen kampe får mange Yds og har scoret 3 TD`s, så deres kasteangreb er virkelig godt og det skal det så også være hvis ARI skal vinde.

TE.

ARI har en del spillere, Stephen Spach får ikke mange bolde og har endnu ikke scoret TD, ellers har man Ben Patrick som heller ikke har scoret noget TD.

Forsvar.

Deres forsvar er godt nok blevet dårligere på det sidste, de havde ellers gjort det meget godt i flere kampe.
På det sidste har man tilladt 210.7 Yds mod kast pr kamp og 169.7 mod løb pr kamp, mens man har tilladt 31.0 point pr kamp.

Angreb.

Har gjort det meget godt på det sidste og har fået 260.0 på kast pr kamp og 43.7 på løb pr kamp, mens de har scoret 22.7 point pr kamp.

NE.

QB.

Matt Cassel ser ud til at blive bedre og har nu også gjort det meget godt, har ikke vildt mange dårlige kampe og har flere gode kampe på det sidste.
Det er heller ikke fordi han kaster vildt mange INT mere, dog er der stadig en del, hvilket skal blive lidt bedre.
Ellers har han kastet for 3270 Yds, 18 TD`s og 11 INT og har en RAT på 86.9.

RB.

Faktisk har holdet rigtig mange til at løbe bolden, de har Sammy Morris som gjorde det rigtig godt i sidste kamp og har scoret 7 TD´s.
LaMont Jordan som også spillede rigtig godt i sidste kamp, dog har han kun scoret 1 TD, ellers har man også Kevin Faulk som faktisk er meget vigtig for NE og har da også scoret 5 TD`s.
Så deres løbeangreb er faktisk meget godt.

WR.

Randy Moss får ikke så mange Yds, men har scoret 10 TD`s og Wes Welker bliver bare ved med at gøre det rigtig godt, dog har han kun scoret 2 TD`s.
Men de 2 har virkelig give mange hold problemer, for NE har Randy Moss til de lange kast og Wes Welker til de kort kast.
TE.

Benjamin Watson er slet ikke nogen dårlig spiller, men får ikke mange bolden, dog er det blevet til 2 TD.

Forsvar.

Ja det ser ikke for godt ud, for det halve af forsvaret er faktisk skadet også er det altså svært.
På det sidste har man tilladt 198.3 Yds mod kast pr kamp og 137.0 Yds mod løb pr kamp, mens man har tilladt 26.7 point pr kamp.

Angreb.

Når forsvaret ikke kan, må angrebet gøre det, ja sådan er det for NE og angrebet gør det så også meget godt.
På det sidste har man fået 205.0 Yds på kast pr kamp og 161.0 Yds på løb pr kamp, mens man har scoret 27.7 point pr kamp.

Oddset på ARI steg vildt lige da kampen kom på, men er siden faldet og forventer at den bliver ved med at, for ARI giver simpelthen for meget.

Dog skal ARI hvis de skal vinde for gang i deres kasteangreb, for de kan ikke løbe bolden, dog kan det godt blive svært for NE har et godt kasteforsvar.
Men nu er ARI kasteangreb så godt, at jeg ikke kan se hvordan de ikke skal kunne få mange Yds, ved at kaste bolden.

NE skal bare løbe meget, som de også kan, for det har virkelig været godt på det sidste og ARI har altså et rigtig skidt løbeforsvar, så det kan godt give mange Yds.
Ellers kan NE også kaste bolden og endnu bedre hvis de får gang i løbet, så NE har altså kan løbe og kaste bolden.

Hvis man ser på spillerne hos de 2 hold lige nu, så er det altså ikke fordi NE hold er vildt meget bedre end ARIh hold, men de har bare gjort det bedre på det sidste.

Kampen er også rigtig vigtig for begge hold og faktisk skal især NE vinde de sidste 2 kampe og det har de så også gode chancer for at gøre.

Jeg håber og tror selv at NE vinder kampen, men skal simpelthen spiller ARI til oddset, som det er lige nu.

Ja NE er hjemme, men de er 2 hold er altså meget lige, så ARI som jeg ikke håber vinder, kan altså godt vinde kampen

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.