Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 48-0-52%
- Betvalue
- 1104%
- Spilbar ned til odds
- 1,92
- Rigtig/forkert
ATP Marseille - 2.rundekamp Herresingle - Indendørs Hardcourt
Jeg har fat i kampen mellem canadiske Raonic og italienske Bolelli. Jeg ser god værdi i, at Bolelli max taber denne kamp med et parti handicap på 3.
DET TALER FOR SPILLET:
- Bolelli har allerede spillet en kamp i denne turnering hvilket er lille fordel. Raonic har dog spillet indendørs i sidste uge i Rotterdam. Han har endnu ikke spillet en kamp i denne turnering.
- Bolelli ser jeg værende den bedste i grundspillet af disse to. Raonic lever for sin serv som er en af de bedste på hele touren.
- Underlaget er hurtigt her i Marseille og jeg vil ikke blive overrasket hvis vi kommer til at se 2 eller 3 tiebreaks i denne kamp og får vi det så er handicap spillet hjemme.
DET SKAL MAN HOLDE ØJE MED:
- Raonic kan være utrolig træls at spille i mod. For han først han store serv til at fungere, så får man ikke mange chancer får at bryde i hans servepartier.
- De mødte hinanden i sidste uge i Rotterdam en kamp som Raonic vandt 6-3,7-6, så også en klar fordel til Raonic der.
H2H: Raonic fører 2-0.
Alt i alt ser jeg god værdi i, at Bolelli max taber med 3 partier i denne kamp. Underlaget er hurtigere i denne uge end i sidste uge hvilket burde give god muligheder for tiebreaks i kampen og så ser spillet godt ud. Bollelli har allerede 1 kamp i turneringen og dette er Raonics første i turneringen.
Held og lykket til dem der følger :)
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar