Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 63-0-37%
- Betvalue
- 2106,2%
- Spilbar ned til odds
- 2,70
- Rigtig/forkert
ATP Delray Beach 1 runde, Hard
Jeg har fundet endnu et spil fra turneringen i USA hvor jeg finder fin værdi.
Matthew Ebden og Jack Sock er to spillere som jeg vurderer meget lige, nok med et lille plus til Ebden i forhold til erfaring.
Men op til denne kamp synes jeg bare der er så mange ting der peger på at momentum er på Socks side, så jeg forventer rent faktisk en relativt sikker sejr til amerikaneren. Dog kan kampen nemt risikere at få en tiebreak, som selvfølgelig kan gå bege veje, hvis det sker.
Jack Sock overraskede alt og alle ved at slå Raonic i Memphis, dog skal det siges at canadieren virkede yderst uoplagt, men alligevel et stort resultat af Sock som helt sikkert giver masser af selvtillid. Han spillede generelt en fremragende turnering i Memphis hvor han også slog Blake, og gav Lopez fin modstand. Sock spiller altså på hjemmebane nu igen med masser af selvtillid og er i god form, og derfor forventer jeg han gør det af med Ebden i denne turnering.
Ebden røg nemlig ud i kvalen i Memphis til Marchenko, og i det hele taget virker det ikke helt til at Australieren er i specielt god form, da han har tabt de fleste af sine kampe i år.
H2H er 2-0 til Ebden, dog har begge kampe været tætte 3 sæts kampe, og med momentum så meget på Socks side som tilfældet er nu, tager jeg chancen og spiller Sock til at vinde 2-0. Den noget mere forsigtige, tager Sock lige på til omkring 1,80 flere steder.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar