Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 50-50%
- Betvalue
- 1105%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Odds for 12:
1 - 1,73 (Paddy Power)
2 - 2,10 (Bet365)
Martin Fischer har været en god forretning i denne sæson, og det har vi nydt godt af. Han har spillet stabilt og holdt sig mere eller mindre skadesfri i en længere periode, hvor han konstant har leveret solide resultater. Vi fik ret i vores seneste bet hvor Fischer var involveret, og havde ikke det der skulle til for at slå Haider-Maurer på dagen. Han viste sig ikke specielt godt spillende i forrige uge, hvor han altså tabte til Thomas Schoorel i anden runde og ugen før denne måtte han også vinke farvel i anden runde. Ingen tvivl om at han ofte leverer solide resultater, men jeg betvivler lidt hans fysiske tilstand og flow for tiden. Han er placeret helt oppe som nr. 130 på ranglisten og får han gang i sit spil igen, så skal han snart ud og prøve seriøse kræfter med ATP-touren, hvor han klart skal spille sit bedste for at kunne være med.
Det er en fornøjelse at se Martin Fischer i aktion, da han spiller med god power og mange vindere. Han slår sin baghånd rigtig godt crosscourt og forhånden sidder somregelt også hvor den skal. Serven er god og fighterviljen er somregelt stor. Nu har jeg ikke set ham i nogle af hans seneste kampe, men ud fra rapporterne, så har han ikke spillet på sit normale høje stabile niveau.
Vincent Millot har været et rigtigt spændende bekendtskab i den seneste tid, da han har spillet helt fortrinlig tennis. Han måtte dog se sig slået i hans seneste kamp i mod Gimeno-Traver, som senere hen vandt turneringen. Han slog i denne turnering, på hardcourten, der for ham er et godt underlag, tre rigtigt gode spillere i tre-sættere. Alle gangene var han i tredje sæt været mindst et niveau bedre end sin modstander, hvilket også kan ses på resultatet. Han har slået en række ATP-kandidater i Marcel Granollers, Stephane Bohli og senest Nicolas Mahut. Disse sejre er meget bemærkelsesværdige og jeg synes ikke at berretiget kan gøres til så stor en underdog som han er blevet i denne semifinale. Millot er ikke specielt gammel endnu og har masser af tid til fortsat at udvikle sig. Lur mig om han ikke er at finde omkring top 150 indenfor en sæsons tid.
Millot mestrer det hele på alle underlag. Han har ingen farlig offensiv og laver ikke ret mange vindere. Derimod kan han løbe rigtig langt på literen og lave få uprovokerede fejl. Nu skal det ikke lyde som om, at han ikke har noget angreb, for han har nogle flotte kontraslag og de gange jeg har set ham, der har han mixet sin defensive tilgang op med nogle spetakulære angrebsslag.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar