Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 60-0-40%
- Betvalue
- 1102%
- Spilbar ned til odds
- 1,67
- Rigtig/forkert
Mardy Fish +6 partier hos SportingBet til odds 1.70 ved Cincinnati 2. runde
Mardy Fish er en populær herre på disse kanter og har en masse god historik fra især denne tennisturnering i Cincinnati hvor han har været i finalen 2 gange tidligere i sin karriere, hvilket han dog næppe gør i denne omgang. Mardy Fish er 33 år og gør sig et mindre comeback efter ellers at være stoppet.
Fish skal finde sig tilpas på den store tennis scene igen, efter 2 års pause. Jeg tror planen som udgangspunkt er, at spille de større amerikanske turnering. Han har i år deltaget i Indian Wells og Atlanta og tabt til ikke prangende spillere som D. Sela og R. Harrison.
Nu ser det dog ud til, at han har fundet lidt form med en første runde sejr på 6-2 6-2 over serbiske Troicki. Det skal dog nævnes, at Troicki er bedst på grus og pt er i en elendig form, efter et ellers fint upswing tidligere på året.
Anyhow, så må sejren over Trocki have givet Fish en portion selvtillid og tro på tingene. Med en hjemmebane i rykken og en opadgående formkurve, tror jeg ikke, at han bliver en walkover for Murray.
Jeg tror bestemt, at kampen bliver afgjort i 2 sæt til Murray, men med en linje på +6, tror jeg, at vi kommer til at se en Fish der vil kæmpe fighte efter en opnå en moralsk sejr over Murray, som han vil kunne lade tilskuerne bekendt.
H2H står den 4-3 i Murrays favør. Disse kampe kan man dog ikke regne for meget, da de to seneste møder er fra hhv 11 og 10, netop i Cincinnati, som begge dog har været tætspillende kampe.
Ranglisten siger 1034 til Fish og 2 til Murray, hvilket man dog heller ikke kan regne med, eftersom Fish har to single kampe i år.
Derfor skal du spille den
Fish er i opadgående formkurve med en på papiret overraskende sejr over Troicki i 1. runde
Fish er hardcourt specialist og en populær herre i Cincinnati hvor han også har "hjemmebane".
Fish vil kæmpe for at give Murray problemer, af hensyn til publikum og hans egen tilfredstillelse.
Tror Fish på, at han har en realistisk chance for at vinde kampen? Til fine odds 10. Ja det tror jeg faktisk, at han gør. Han vil ihvertfald ikke tage nederlaget på forhånd.
Derfor skal du ikke spille den
Fish er ude af form.
Murray er en bedre spiller end Fish.
Murray er i fremragende form med sejr over Djokovic og Nishikori.
Forudsigelse
6-4 6-3 til Murray
Held og lykke til dem der følger.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar