18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Marcelo Demoliner - Tatsuma Ito: 1

1,75William Hill
Spiltip af Lars Baes den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

1. runde - hard court - Campos Do Jordao, Brasilien, Challenger

Kort tid til kampstart, men oddsene er kommet så sent ud, at jeg ikke har kunnet nå at skrive analysen tidligere - derfor kort analyse.

Demoliner er på hjemmebane, har en semifinaleplads at forsvare og er på papiret et ungt talent, som primært gør sig på grus men også kan præstere på hard court-banerne. Itos form er dårlig, og han har tabt de sidste fire kampe til spillere omkring Demoliners niveau. Jeg synes, Demoliner har en fordel i hjemmebanen, og hans flotte præstation sidste år, hvor han bl.a. slog Mello, gør, at jeg ikke tøver med at påklistre ham favoritstemplet.
Chance (1-2)
60-40%
Betvalue
1105%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
Læs William Hill-anmeldelse
Betting tip

Demoliner leverede sin korte karrieres bedste præstation i denne turnering sidste år, da han nåede semifinalen efter sejre over kompetente spillere som Estrella, Hocevar og Mello. Han har mange point at forsvare her på hjemmebanen, og formen ser ud til at være udmærket. Det er dog svært at fastslå nøjagtigt, hvor god formen er, da han mestendels kæmper for point på Futures-touren pt., men det skal dog siges, at han her præsterer med pæn succes til følge. Han er 28-13 i år, men han har vundet 19 af sine sidste 22 kampe (alle i Futures-turneringer), hvor det bl.a. blev til en sejr på hard court i starten af maj.

Ito er bedre placeret på ranglisten end Demoliner, og han er en del af det japanske Davis Cup-hold, men her stopper smigeren også. Hans form ser temmelig tvivlsom ud efter nederlag i de seneste fire kampe, og hans årsstatistik på 18-18 imponerer ikke. Han er som de fleste asiatiske spillere klart bedst på hurtige underlag - ja, faktisk holder han sig helt væk fra grusbanerne. Hvis jeg kender de brasilianske hard court-turneringer ret, så hører de ikke til de hurtigste, og et højt boldopspring bør være til fordel for Demoliner mod Ito.

Head to head: 0-0

Fremtidige tips

Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 1 kommentar
Betvalue
4125%
5,00Unibet
Ekspert Kongens nytårstale
31 dec 18:00 6 kommentarer
Betvalue
5250%
5,00Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.