Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 53-47%
- Betvalue
- 2105,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,13
- Rigtig/forkert
Lucie Safarova (32) har sin force på hardcourt, hvor spillet går lidt hurtigere og hun kan få den fulde effekt af sine flade grundslag og gode serv. Det er dog mest indendørs hun har sine bedste resultater. Hun spiller på de små marginaler og her kan vind og vejr spille en betydningsfuld rolle. Det er efterhånden en måned siden hun har spillet en betydningsfuld kamp. Den skal dateres helt tilbage i starten af juli, hvor hun tabte i 1. runde i Båstad til Dolonts. Hun var på entry-listen i Baku, men stillede af ukendte årsager ikke op.
Polona Hercog (40) har sin force på grus. Hun bevæger sig rigtig godt og spiller med meget variation i sine grundslag. Hun deltager nu i hovedturneringen efter at have været igennem kvalifikationen, hvor hun slog Kimberley-Ann Surin og Heather Watson. Jeg må indrømme at Hercog har overrasket mig en smule. Selvom hun ikke har de bedste resultater på hardcourt, så spillede hun en god kamp mod Watson. Hun bevægede sig formidabelt og brugte sin variation til at få Watson på glat-is. Hercog har en god og varieret serv, men når den ikke er optimal, så har hun det ofte svært på de hurtigere underlag. I sidste uges kamp mod Dushevina i Washington, der var serven mangelfuld og så betalte hun prisen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar