18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Lincoln - Grimsby: 1

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
60-25-15%
Betvalue
3120%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Så til opgøret på Sincil Bank som står mellem Lincoln(17) og Grimsby(17).

Lincoln har haft noget af en down-periode her på det sidste, hvor det ikke er blevet til mange point. Det er primært skadessituationen, som har kommet grus i maskineriet hos Keith Alexander´s tropper. Weekendens kamp blev aflyst, så the Imps har fået nogle ekstra fridage og dette har forhåbentlig hjulpet på skaderne. Så både Gary Taylor-Fletcher og Francis Green har store muligheder for at være med.
Lincoln har spillet en del uafgjorte kampe på Sincil Bank (3-5-3 19-17). Det bliver scoret en del i begge ender, så efter alt at dømme bliver det en målrig kamp. Seneste hjemmekamp endte dog 0-0, men det var mod Cheltenham som tit går ned og spiller destruktiv fodbold med ni mand i feltet.

Grimsby er for tiden svingenge (2-2-7 8-15). Det er blevet to uafgjorte og tre tabte kampe de seneste fem kampe på fremmed græs. Dette er ikke optimalt for et hold, så gerne så sig selv rykke tilbage i League Two når sæsonen er slut. I den seneste udekamp tabte man kun 2-1 til et ellers sprudlende Yeovi-mandskab. Det er ikke mange hold så kun lukker to mål ind når de gæster Huish Park.

I denne uge har Grimsby sagt "farveller" til Colin Cramb og Dean Gordon. Begge har bedt om at få deres kontrakter revet over. Sidstnævnte var skuffet over at sidde over i kampen mod Macclesfield og Cramb ville prøve lykken andetsteds. Det skulle eftersigende være i Danmark!? Men ingen ved hvor i DK.

Grimsby stiller med stor sandsynlighed det samme hold som i kampen mod Macclesfield, da der ikke er nogen nye skader. Thomas Pinault er nok at finde i startopstillingen, da han blev sparret i kampen mod Macclesfield.

Jeg tror Lincoln vinder denne kamp. Et par ekstra fridage i julen gør altså underværker. Der er nemlig travlt med en masse fodbold i disse dage. Desuden begynder the Imps´ spil at blive bedre for hver gang og så ser det ud til at både Francis Green og Gary Taylor-Fletcher er med igen, hvilket er et boost! Jeg tror Lincoln trækker det længste strå og vinder en tæt 2-1-sejr.

God fornøjelse

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.