18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Lille - Monaco: Ludovic Obraniak scorer først

Spiltip af steneren den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance
6%
Betvalue
2108%
Spilbar ned til odds
16,67
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Lille hjemme 8 3 1 23-13
Monaco ude 2 5 4 10-14

Lille har nu ikke vundet i de sidste 2 kampe, dog har begge været spillet ude og holdet er klart bedst hjemme.
Man har da også vundet de sidste 3 hjemmekampe, Sochaux 3-2, Rennes 1-0 og Le Havre 3-1, så mod de dårligere hold scorer man også en del.

Monaco har virkelig gjort det skidt på det sidste, hvor man kun har vundet 1 af de sidste 7 kampe, mens 4 af dem er blevet tabt.
Man har også fået tilladt nogen mål i de sidste udekampe, 1 mod Lorient, 2 mod Caen og 3 mod Valenciennes.

Lille vandt også sidst kamp mod Monaco 2-0 endda ude og det sidste af de mål kom fra Ludovic Obraniak som altid er farlig.

Lille har scoret først i 3 af de sidste 5 hjemmekampe, men dog er der ikke scoret først mod Monaco i de sidste 4 udekampe, men har heller ikke været de bedste hold man har spillet mod og man får det altså svært, for vi kan godt forvente en meget tændt hjemmehold som skal vinde, for at være med hvor det sjove sker.

Ludovic Obraniak 8 mål i 21 kampe, 3 af dem ikke fra start.
39 skud, hvor 19 af dem har været på mål.
Af de 8 mål han har scoret, har det været først 3 gange hjemme af de 12 kampe, mens han ikke har fået scoret først i nogen af de 12 udekampe.

Ellers kan man sige at Lille er et hold som bruger deres kanter ufattelig meget, Fernandes Michel Bastos og Ludovic Obraniak er da også de 2 spillere som har scoret klart flest mål for hjemmeholdet.
Den næste spiller er en forsvar, det siger meget godt, hvor svært deres angriber har det og meget skal komme i gennem de 2 kanter.

Monaco har et dårlige hold end Lille og tror da også at Lille får scoret, måske flere mål, derfor ser jeg chancer for at Ludovic Obraniak får scoret først i kampen

Fremtidige tips

Ekspert Hvor mange guldmedaljer vinder Norge?
7 feb 09:00 4 kommentarer
Betvalue
4124%
1,91Danske Spil
Ekspert Sassuolo - Inter
8 feb 18:00
Betvalue
2106%
1,78Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.