Annulleret
Tips & Spilforslag
Leixões - Olhanense: (AH: 0,0) 1
Spiltip af Sanderf
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2) inklusiv handicap
- 43-30-27%
- Betvalue
- 1101,4%
- Spilbar ned til odds
- 1,63
- Rigtig/forkert
Betting tip
Jeg mener, at flere ting taler for, at Leixões snupper point i dette opgør. Værdien ligger hverken på 1, X eller 2, men man finder en meget spinkel værdi på dette DNB-spil, som prøves.
Begge hold i dårlig form, men...: Hvis man ser på statistikken er det tydeligt, at holdene bedst kan lide at spille på egen bane. Det er var heller ikke så mærkeligt, men specielt Leixões er meget dårlige på fremmed græs og har faktisk spillet udemærket på deres egen bane, "Estádio do Mar", Matosinhos.
Vender vi blikket mod Olhanense, kan man se, at deres form på udebane faktisk ikke er decideret elendig. Problemet er blot, at de stadig har en sejr til gode, mens de har spillet fire kampe uafgjort og tabt to.
I foregående match spillede Leixões mod Braga på egen bane, hvor José Motas tropper faktisk imponerede. Kampen endte 1-1 og var en smule for intens og hektisk. Leixões-spillerne var dog fuldt tilfredse med indsatsen og også selvom holdet fra en udvisning efter blot 52 minutters spil, bevarede de 1-0-føringen ind til Bragas angriber, Alan, slog til kort før tid. Men uden tvivl et positivt resultat.
I Olhanenses seneste opgør fik de spillet 2-2 på hjemmebane mod Benfica i et meget rodet opgør. Der blev sammenlagt uddelt tre røde kort og kampen blev afbrudt én gang pga. tilskuere-uroligheder. Men kampen før denne - mod Maritimo (på udebane) - spillede Olhanense en skidt kamp. Kampen endte 5-2 til Maritimo og det kunne have set værre ud. Olhanense stod dårligt på banen og var heldige med, at de fik de to mål. Trods alt leverede super-angriberen, Djalmir, en meget flot indsats - det var han da også alene om at gøre.
Holdenes seneste form:
Leixões: T-U-U-T-T
Olhanense: U-T-T-T-U
TRUPNYT FOR LEIXÕES
Mangler: Rúben (forsvar; fast/reserve) og Jean Sony (midtbane; fast når klar).
Braga (midtbane; fast/reserve) og Léo (angriber; fast/reserve) er med igen.
TRUPNYT FOR OLHANENSE
Mangler: Miguel Garcia (forsvar; fast), Carlos Fernandes (forsvar; fast), Rui Duarte (midtbane; fast) og Djalmir (angriber; fast-topscorer i fjor).
Anselmo (forsvar; fast), João Gonçalves (forsvar; reserve) og Messi (midtbane; reserve) er med igen.
Held og lykke
Mvh
Sander
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar