Vundet
Tips & Spilforslag
Leigh Adams - Hans Andersen: 2
Spiltip af Nicolai Kristensen
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 50-50%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 2,00
- Rigtig/forkert
Betting tip
Hans Andersen har ikke haft den bedste sæson i grand prix serien, men ligger alligevel nummer 6 bare 1 point efter Leigh Adams. Efter han kom i finalen i Krsko i det første løb har Hans Andersen ikke været i det fineste selskab siden. Formen peger dog i den rigtige retning med gode liga resultater i Polen, Sverige og Danmark.
Hans Andersen vandt på banen i 2006
Leigh Adams som er gået hen og blevet 37 år har ikke haft samme succes i serien, som i sidste sæson hvor han vandt sølvmedaljen. Leigh Adams vandt i Polen, men ellers har han ikke været i nærheden af en finale. Han var heller ikke skarp i Hold VM i Vojens.
Hans Andersen er foran 3-2 i h2h mod Adams denne sæson. Begge har brug for en del point i aften for igen at være helt tilbage i medaljekampen.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar