18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Langrends stafet mænd: Norge1

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Langrends stafet for mænd 6x1.6 km

Der er lagt op til en noget tættere kamp hos mændene, hvor det ligner en kamp mellem Sverige og Norge.
Sverige stiller op uden gårdagens vinder Peter Larsson, hvilket sætter deres muligheder tilbage. De stiller med Tobias Fredriksson på første tur, som blev nummer 3 i sprint. Sidste tur er det Bjørn Lind, som blev nummer 5. Hos mændene kommer der ofte en stor gruppe samlet til mål – her står Lind nok ikke så stærk igen, da det for ham er langt og skal ud på så mange omgange.

Norge vandt samme disciplin sidste år, og er også min personlige favorit til løbet. De har Eldar Rønning på første tur. Han var lidt uheldig og komme i kvartfinalen med nummer 1 og 2 fra sprinten. Han holder i øjeblikket højt niveau. Norge har på sidste turen kongen af sprint Tor Arne Hetland, som nok er den bedste afslutter af alle i feltet. Dette er meget vigtigt i sprint.
Odds 4 fra Bet365 er helt hen i skoven, og skal spilles alle ugens 7 dage - Bet24 ligger på odds 2,05 på Norge.

Der kan evt. spilles en lille skilling på Sverige1, så tror jeg man er dækket meget godt ind i dette løb.

Flere tips

Ekspert Roma - Slovan Bratislava
20 oct 21:00
Betvalue
1104%
1.60Betano
Ekspert Como - Manchester United
21 oct 18:45
Betvalue
2107%
1.66Bet365
Ekspert Slutter sidst
30 may 16:00
Betvalue
2106%
2.00Danske Spil
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.