Match center
Tabt
Spiltip af Mr.Profit
den
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 65-35%
- Betvalue
- 2107,3%
- Spilbar ned til odds
- 1,54
- Rigtig/forkert
Betting tip
Lamine Ouahab har nået en alder hvor man måske skulle tro hans resultater begynder at svinde lidt ind. Men tværtimod. Han har en flot rekord på grus i 2015, og især på hjemmebane (Marokko) leverer han suveræne resultater. Han leverer sjældent udenfor Marokkos grænser, heldigvis er turneringen i Marokko. Maximiliam Marterer er ikke meget mere end en ITF / Challenger spiller og redder meget med sin serv.
DET TALER FOR SPILLET:
- Han er mere erfaren med sine tredive år, Marterer er kun 19 år.
- Ouahab har en fantastisk rekord i Marokko. Jeg har ikke præcise tal, men bare i år vandt han Challenger i Casablanca og i ATP turneringen i Casablanca slog han både Haase og Garcia Lopez.
- Ouahab har en fantastisk måde at leve sig ind i kampen og er en showmand.
- Han kommer ind til kampen med god form. Han er 29/8 på gris i denne sæson. 7/1 på grus i hjemlandet.
DET SKAL DU HOLDE ØJE MED:
- Marterer er ung, men har en god serv og er meget svær at spille imod.
- Ouahab er røget ud i første runde i både 2013 og 2014 i denne turnering.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar