18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tabt
Tips & Spilforslag

Kroatia - Tyrkia: 1

Spiltip af samways den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-X-2)
57-27-16%
Betvalue
2108,3%
Spilbar ned til odds
1,75
Rigtig/forkert
Læs -anmeldelse
Betting tip
Klart for kvartfinalen med den største forskjellen mellom lagene kvalitetsmessig slik jeg ser det. Kroatia har levert på høyt nivå i 2 år nå, men ble kanskje noe undervurdert etter en svak åpningskamp. Man skal ikke glemme at dette var første kamp i et stort mesterskap for mange av kroatias uerfarne spillere, og skuldrene har senket seg utover i mesterskapet. Motstander Tyrkia har på merkelig vis kommet seg gjennom kvalifisering og kvartfinale, og selv om det ikke kan kalles flaks å gå forbi så mange hindre er det ikke langt unna. I mine øyne har ikke laget kvaliteten til å hevde seg på dette nivået, og karantene og skadeproblemer hjelper heller ikke på situasjonen. Personlig synes jeg 1.75 er nærmere sannheten for fremadstormende kroater, og da prøves et spill på fredagens favoritt.

Odds for 1x2

1 ? 1.90 (Ladbrokes)
X ? 3.40 (Bwin)
2 ? 4.84 (Pinnaclesports)

Status før kampen ? Kroatia

Kroatia gikk gjennom en imponerende kvalik til dette mesterskapet, men mange ble meget skuffet over lagets prestasjoner i åpningskampen mot Østerrike. Etter å ha kommer tidlig foran låste alt seg, man var redd for å miste ledelsen og det var ikke langt unna at man gjorde nettopp det. Samtidig, en åpningskamp i EM er spesiell og når man i tillegg har mange spillere det stilles store forventninger til som ikke har mesterskapserfaring er det kanskje ikke så rart at laget fremstod som de gjorde i første kamp.

Etter denne kampen har også ting gått så meget bedre. Slaven Bilic la om til en 4-2-3-1 formasjon med stort hell, og seieren mot Tyskland var imponerende. Som gruppevinner skiftet Bilic ut 9 mann til siste kamp mot Polen, uten at det hindret laget fra en imponerende 1-0 seier. Matchvinner ble Ivan Klasnic, og han kan presse Olic om spissplassen til denne kampen.

Kroatia ser ut til å ristet av seg nervøsiteten fra første kamp, og har nå fått en takknemlig oppgave i en kvartfinale. Jeg mener de er såpass store favoritter at man kunne være redd for undervurdering, men dette er spillere som enda ikke har fått vist at de kan levere i de største kampene. Slaven Bilic ser også ut som en trener som evner å holde spillerne sammen som et lag, selv med mange store individualister i laget.

Troppnytt Kroatia

Igor Budan (angrep, reserve) Dario Kne?ević (forsvar, reserve) er ute. Darijo Srna (midtbane, fast) og Ivan Rakitic (midtbane, fast) har slitt med småskader, men er klar.

Status før kampen ? Tyrkia

Hva skal man si om Tyrkia? Det er aldri flaks når man har kommet seg gjennom en lang kvalifisering mot tøffe motstandere som Hellas og Norge, for så å komme i gruppe med Tsjekkia, Portugal og Sveits og passere den også. Men, 5 av 7 mål mot Norge og Hellas i kvalifiseringen var gedigne keepertabber. Mot Portugal kunne sifrene blitt meget stygge. Mot Sveits var det fortjent at laget kom tilbake, men igjen hadde de fru fortuna med seg da målet på overtid gikk via en forsvarer og i mål.

Mot Tsjekkia gjorde de det umulige mulig igjen, og ser man på andreomgangen var det kanskje ikke så ufortjent. Samtidig kan man spørre seg om det var Tyrkias fortreffelighet eller Tsjekkias udugelighet som gjorde at laget kom tilbake i kampen og snudde den på et snaut kvarter.

Denne kampen blir den tøffeste motstanden Tyrkia har møtt siden Portugal, og Kroatia kan individuelt måle seg med portugiserne på mange områder. De har kanskje ikke de brilliante driblerne, men kroatene er kjappe i bein og hode, de jobber godt for hverandre og har individualister som kan avgjøre dette. Samtidig har de en meget stabil defensiv, som ikke vil knekke på samme måte som Norge, Sveits og Tsjekkia har gjort på rekke og rad for at Tyrkia skulle komme seg til en kvartfinale.

Troppnytt Tyrkia

Volkan Demire (keeper, fast) og Mehmet Aurélio (midtbane, fast) er suspendert. Gokhan Zan (forsvar, fast) Tümer Metin (midtbane, fast), Emre Güngör (forsvar, reserve). Emre Aşık (forsvar, reserve) Servet Çetin (forsvar, fast) Emre Belözuglu (midtbane, fast) er usikker.

Bud på startoppstillinger

Kroatia
(1) Stipe Pletikosa - (5) Vedran Corluka, (3) Josip Simunic, (10) Niko Kovac, (22) Danijel Pranjic -, (4) Robert Kovac, (14) (7) Ivan Rakitic - (11) Darijo Srna Luka Modric, (19) Niko Kranjcar - (18) Ivica Olic

Tyrkia
Rüştü Reçber - Hakan Balta, Emre Asik, Servet Çetin, Sabri Sarioglu - Mehmet Topal, Ayhan Akman, Arda Turan, Hamit Altintop - Nihat Kahveci, Tuncay Şanlı.

Fremtidige tips

Ekspert Viborg - FC Midtjylland
7 dec 14:00 3 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82Betano
Ekspert Cagliari - Roma
7 dec 15:00
Betvalue
2106%
1,72Betano
Ekspert Randers FC - AGF
7 dec 16:00
Betvalue
2107%
1,85Danske Spil
Ekspert Jacksonville Jaguars - Indianapolis Colts
7 dec 19:00 1 kommentar
Betvalue
2110%
1,88LeoVegas
Ekspert Minnesota Vikings - Washington Commanders
7 dec 19:00 2 kommentarer
Betvalue
2109%
1,82LeoVegas
Ekspert Green Bay Packers - Chicago Bears
7 dec 22:25
Betvalue
3111%
3,60Bet365
Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.