Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-X-2)
- 36-20-44%
- Betvalue
- 2107,8%
- Spilbar ned til odds
- 2,27
- Rigtig/forkert
OBS: Brugertip fordi jeg ikke er ekspert i svensk ishockey.
Kramfors tager hjemme i Latbergshallen imod Njurunda i første runde i denne sæson.
Kramfors har til denne sæson mistet en del spillere, men fået endnu flere nye ind. Det står dem slemt til med dem som er tabt; Keenan, Chang, Nordlander og Moore er alle væk, og det var de bedste og mest rutinerede spillere på holdet. Nu står man kun med 5 spillere der normalt er backs, hvor den ældste er 20 år. Lig dertil at 4 af dem er kommet til i denne sæson. Offensivt har man hentet en del en, men de ældste er 22 og 23. Der mangler rutine på holdet.
Njurunda har kun mistet en vigtig spiller til denne sæson, og det er backen McGauley. Man har dog bl.a. hentet Lindholm og Westring til fra Härnosand og Hudiksvall. Folk der er på samme niveau som McGauley, hvis ikke Westring er bedre... Offensivt har man hentet lidt til i form af 2x Billman, Svante Broström og så Robin Larsson fra Timrås U20 hold, som jeg synes ser meget spændende ud.
De mødtes tre gange i Latbergshallen i sidste sæson, og her vandt Njurunda to opgør. Holdene lå ca. på samme niveau i sidste sæson.
Njurunda er mine favoritter her. De har hentet gode spillere til klubben, mens Kramfors har tabt flere af deres bedste spillere.
Dog er det første runde, så der kan ske lidt af hvert.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar