Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
- Chance (1-2)
- 45-55%
- Betvalue
- 2110%
- Spilbar ned til odds
- 1,82
- Rigtig/forkert
Dagens første del-etape ligger igen til sprinterne, selvom der er en stigning lidt før halvvejs på etapen.
Chicchi var ikke med helt fremme på 2. etape og blev kun nr. 13, hvor imod Van Hummel blev nr. 4.. men mon ikke bare det motiverer Chicchi til at gøre det godt på 3. etape? Hvis de begge to er med fremme i spurten, kan jeg bestemt ikke se Van Hummel vinde det match up.
Det eneste der taler imod bettet er vel, at Chicchi har tendens til at slå ud, hvis han fornemmer et nederlag.. lidt ligesom de andre store sprinter-krukker. Men jeg vil mene, at han SKAL gå efter den i morgen.
Alt i alt synes jeg, oddset er for højt.
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar