18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Vundet
Tips & Spilforslag

Kazakhstan - Tjekkiet: 2

1,85Partybets
Spiltip af Bech den

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Chance (1-2)
40-60%
Betvalue
3111%
Spilbar ned til odds
1,67
Rigtig/forkert
Læs Partybets-anmeldelse
Betting tip

Davis Cup Kvartfinale Indoor grus.

Godt nok spiller Kasakhstan på hjemmebane i denne kamp, men jeg kan simpelthen ikke se andet end Tjekkiet er forholdsvis klare favoritter alligevel. De har de bedste singler, og et klart overtag i double.

Kasakhstan stiller med Kukushkin og Golubev i singler mens Doublen hedder Korolev/Schukin.

Både Kukushkin og Golubev må siges at være i meget ringe form. Kukushkin er på vej tilbage fra et langt skades forløb, og har klaret sig okay, men har ikke fået mange kampe i benene. Golubev er bare i dårlig form, og han er meget ustabil, og kan tabe til enhver, så det er langt fra et hold i topform Kasakkerne stiller med.

Tjekkiet stiller med Rosol og Hajek i singlerne. Rosol må betegnes som favorit i begge sine singler mens Hajeks kampe vil jeg vurderer som 50/50. Hajek er i okay form, og har fået spillet en del kampe i år, senest gik han  igennem kvalen til Miami, inden han tabte til Ramos. Rosol må betegnes som den bedste spiller af de singlespillere som er i denne match. Han server rigtig godt, og har det med at præsterer godt i Davis Cup. Formen er godkendt, og senest var han i semifinalen i challengeren i Le Gosier.

Jeg vil helt sikkert mene at tjekkerne har en fordel i singlekampene, på trods af at de spiller på udebane.

Skulle singlerne bliver jævnligt fordelt afgør doublekampen det hele. Og her er Tjekkerne store favoritter synes jeg med parret Minar/Stepanek, som begge er fremragende doublespillere. Jeg er meget sikker på de vinder doublen over Korolev/Schukin, som slet ikke er doublespillere på samme måde.

Bookierne vurderer denne helt lige, hvilket jeg er meget uenige i, da Tjekkerne som sagt er solide favoritter i min bog. Super odds som nok ikke står til på lørdag.

Fremtidige tips

Ekspert Monza-FC Sudtirol
8 dec 15:00
Betvalue
1105%
1,57Betano
Ekspert Los Angeles Chargers - Philadelphia Eagles
9 dec 02:15 1 kommentar
Betvalue
1105%
1,85LeoVegas
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.