18+ | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Tips & Spilforslag

Juan Mónaco - David Ferrer: (AH: +5,0 Partier) 1

1,65TonyBet

Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

ATP Rio, kvartfinale (grus, ude)

Monaco kunne ligne en mand på vej tilbage i form efter en længere periode med skader. Favoritten Ferrer er stærk, især hvis han finder topniveauet, men han har ikke imponeret i Rio og føler sig ikke på toppen i Brasilien.
Chance (1-X-2) inklusiv handicap
58-8-34%
Betvalue
1103,7%
Spilbar ned til odds
1,59
Rigtig/forkert
Læs TonyBet-anmeldelse
Betting tip

DERFOR SKAL DU SPILLE DEN

  • Monaco ligner en mand der er ved at finde lidt form igen og har set ganske godt ud i Rio indtil nu.
  • Ferrer er efter eget udsagn ikke på toppen, og har spillemæssigt heller ikke set skræmmende ud hidtil.
  • Argentineren har en udmærket historik mod Ferrer, og den skal han forsøge at bygge videre på.
  • Kun én gang af alle indbyrdes har Monaco ikke dækket en linje på 5 - det var i Miami på hardcourt for 8 år siden.

DET SKAL DU HOLDE ØJE MED

  • Ferrer er stadig skarp på grus og kan han ryste det hele af sig, så bliver han farlig.
  • Han er en uovertruffen fighter, og der skal arbejdes stenhårdt fra Monacos side, hvis han skal presse spanieren.
  • Monaco viste stor mangel på koncentration, da han smed 6-2, 5-1 mod Nieminen, der praktisk talt havde givet op på det tidspunkt.
  • Monaco skal finde stabilitet, specielt hvis han skal dække linjen i to sæt (hvis han skulle tabe i 2 sæt), og Ferrer skal helst ikke ramme topniveau.

SPILLET

Odds 1 hvis Ferrer vinder præcis 5 partier flere end Monaco.

NOTER

Det er svært at sige hvor meget man skal lægge i Ferrers kommentarer efter De Bakker-kampen, men hvis det holder stik at spanieren ikke føler sig godt tilpas, så står Monaco ikke uden chancer her. Jeg har sat 1-2 cv til omkring 80-20. Det er lidt højt sat, men Ferrer er trods alt favorit her, og igen er det svært at sige hvor meget man skal lægge i de ting han siger. Dog vil jeg sige at de steder man får over odds 5 på Monaco, virker det som ganske god værdi. TonyBet har bl.a. 5,20

Fremtidige tips

Ekspert Villarreal - F.C. København
10 dec 18:45
Betvalue
1103%
1,72Betano
Ekspert Bayer Leverkusen - Newcastle
10 dec 21:00
Betvalue
2106%
1,78Unibet
Ekspert Shelbourne - Crystal Palace
11 dec 21:00
Betvalue
2108%
1,80Unibet
Ekspert Genoa - Inter
14 dec 18:00
Betvalue
1103%
1,55Betano
Ekspert Ender sidst
2 may 16:00 18 kommentarer
Betvalue
3116%
1,94Danske Spil
Ekspert Statsminister
10 nov 20:00
Betvalue
5300%
10,00Unibet
Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk

Kommentarer

Tilføj kommentar

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.