Spiltip af Pætur Albinus
den
6 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Selt stærkt spillende i går
Welsh Open - 2. runde
- Chance (1-2)
- 30-70%
- Betvalue
- 1101,5%
- Spilbar ned til odds
- 1,43
- Rigtig/forkert
- 3-4
Betting tip
- Selt vandt i går 4-0 imod en ellers brandvarm Walden. Det var noget af et resultat, og han havde et højeste break på 102.
- Clarke er i 2. runde pga et afbud fra Ronnie. Han har derfor ikke været ved turneringsbordene endnu, og det er en fordel for Selt, der har prøvet dem - og fandt sig meget godt til rette på dem.
- Clarke vandt godt nok 4-2 over Heathcote i kval’en til denne turnering, men inden det havde han tabt otte ud af de sidste ni kampe.
- Selt er normalt en ret meget bedre spiller end Clarke, og spiller Selt som han gjorde i går, så burde han kunne tage sejren.
- Selt skal helst få en god start på kampen, ellers kan temperamentet løbe afsted med ham.
- Clarke er hjemme i Wales, hvor waliserne har gjort det godt indtil videre. Måske Clarke kan overraske her.
- Selts forventninger er nok i top efter gårdagens flotte 4-0-sejr over Walden, og han skal nok finde det samme niveau igen for at vinde sikkert, og ikke mindst holde sig i ro og ikke lade evt. modgang gå ham på.
Oddsmarked
1,45: Unibet, Expekt, Betinia
1,44: Bet365, MrPlay
Info
Der spilles bedst ud af syv frames.
Kilder
Cuetracker, wst.tv
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar