Match center
Tabt
Spiltip af Higuain
den
4 kommentarer
1 visninger
0
Annonce - Indeholder reklamelinks | 18+ | Regler og vilkår gælder | Spil ansvarligt | Selvudelukkelse via ROFUS.nu | Kontakt Spillemyndighedens hjælpelinje på StopSpillet.dk
Servekanoner i Tie Break-duel?
- Chance
- 53%
- Betvalue
- 2106%
- Spilbar ned til odds
- 1,89
- Rigtig/forkert
Betting tip
DERFOR SKAL DU SPILLE DEN
- Ivo Karlovic er en servekanon uden lige og er ekstremt svær at returnere imod. Med sine 2 meter og 12 har han modbydelig power og vinkler i sin serv.
- Frank Dancevic er bedst på de hurtige underlag og server ganske habilt og med stor power.
- De to har mødtes to gange før, begge gange på hard court. Begge 1. sæt er gået i Tie Break og 3 af 5 sæt er gået hele vejen.
- Ivo Karlovic bliver ældre og mindre bevægelig, hvorfor serven bliver yderligere vigtig som det helt store våben for kroaten.
DET SKAL DU VÆRE OPMÆRKSOM PÅ
- Dancevic har spillet meget på grus i foråret og er ikke længere på meget mere end Challenger-niveau.
- Karlovic tabte tidligt i opvarmningsturneringerne i både Halle og Eastbourne, hvor han ikke var specielt godt spillende.
- Dancevic var hverken godt servende eller spillende i kvalifikationskampen mod Jimmy Wang, som han tabte. Han er med som Lucky Loser.
- Jeg tror Karlovic vinder denne kamp relativt klart og 1. sæt kommer hovedsageligt til at afhænge om Dancevic kan holde serv, da jeg forventer meget få breaks/ingen den anden vej.
12-CV: 78-32
H2H: 1-1
Rangering og seedning
Karlovic: 32 og 29
Dancevic: 107 og useedet
Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.
Tilføj kommentar